آمریکای شمالی 3 میلیارد پرنده را از بین برد

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری به نقل از نیواطلس، همین امر موجب شده تا جمعیت کل پرنده های ساکن امریکای شمالی طی 49 سال گذشته حدود 29 درصد کاهش یابد.

آمریکای شمالی 3 میلیارد پرنده را از بین برد

پژوهشی که در این زمینه توسط محققان آمریکایی و کانادایی انجام شده، نشان می دهد 529 گونه پرنده مختلف در این بخش از دنیا از بین رفته یا تعداد آنها بسیار کاهش یافته و در مجموع بیش از 2.9 میلیارد پرنده مختلف دیگر در این بخش از دنیا زندگی نمی نمایند.

بیش از 90 درصد از این خسارت مربوط به 12 خانواده مختلف از پرندگان است که از جمله آنها می توان به تیره های مختلفی از گنجشک ها و چکاوک ها اشاره نمود. البته تعداد بعضی گونه های پرندگان نیز افزایش یافته که از جمله آنها مرغ های آبی و بعضی انواع پرنده های شکاری هستند.

آنالیز این موضوع با استفاده از داده های پایگاه های دیتای مختلف و نیز اطلاعات یک شبکه راداری موسوم به نکسراد انجام شده که می تواند وضعیت و شرایط دسته های مهاجر پرندگان را شناسایی و کشف کند.

مجموع این اطلاعات از کاهش شدید تعداد پرندگان در امریکای شمالی به خصوص در ده سال اخیر خبر می دهد. دانشمندان هشدار می دهند که با تداوم تخریب محیط زیست این وضعیت در آینده ادامه می یابد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمریکای شمالی 3 میلیارد پرنده را از بین برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکای شمالی 3 میلیارد پرنده را از بین برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید