آیا ابتلای معتادان به کرونا بیشتر و خطرناک تر است؟

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، کاهش سطح ایمنی و بیماری های ناشی از مصرف مواد مخدر، اصلی ترین علتی است که موجب می گردد معتادان در سنین مختلف بیش از سایر گروه ها در معرض خطر ابتلا به کووید 19 قرار گیرند.

آیا ابتلای معتادان به کرونا بیشتر و خطرناک تر است؟

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری وبلاگ ترکیه لحظه آخری، در ماه های اخیر کرونا ویروس به یک معضل جهانی تبدیل شده است. امکان ابتلا برای همه اقشار در رده های سنی مختلف وجود دارد اما بعضی گروه ها آسیب پذیری بیشتری نسبت به ویروس کرونا دارند. آمارها نشان می دهد که ویروس کووید 19 برای گروه های مانند افراد سالمند و جوانان دارای بیماری های زمینه ای آسیب پذیری بیشتری داشته است زیرا در هر دو گروه سیستم ایمنی بدن توان مقاومت در برابر این ویروس را ندارد.در شرایط فعلی اما معتادان یکی دیگر از گروه هایی هستند که در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا و مرگ ناشی از آن قرار دارند.

کاهش سطح ایمنی و بیماری های ناشی از مصرف مواد مخدر، اصلی ترین علتی است که موجب می گردد معتادان در رده های سنی مختلف، بیش از سایر گروه ها در معرض خطر ابتلا به کووید 19 قرار گیرند و امکان مرگ ناشی از این بیماری نیز افزایش می یابد. علاوه بر این معتادان به دلیل داشتن رژیم غذایی نامناسب با ضعف بدنی روبرو می شوند که نتیجه آن اثرگذاری و درگیری بیشتر آن ها با کروناست.

معتادان همچنین به دلیل ارتباط با تجهیزات آلوده، حضور در پاتوق های دسته جمعی و آلوده و همچنین بهداشت فردی ضعیف، بیش از سایرین در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند. علاوه بر این ممکن است مصرف نمایندگان موادمخدر به دلیل مصرف مکرر مواد محرک، علائم مبتلایان به ویروس کرونا را نشان ندهند و این علائم در آن ها پنهان باقی بماند. به عنوان مثال مصرف مواد مخدر می تواند وجود تب یا سرفه را در افراد معتاد پنهان کند حتی در صورت مراجعه به متخصصین امکان شناسایی این ویروس کاهش خواهد یافت که در این صورت شرایط برای انتقال ویروس کرونا در بین این افراد افزایش خواهد یافت.

عموما افرادی که در مراکز ترک اعتیاد خدمت رسانی می نمایند اشخاصی با سابقه مصرف مواد مخدر هستند که به دلیل ابتلا به بیماری های زمینه ای مانند بیماری قلبی، ریوی و همچنین ضعف و نقص در سیستم ایمنی در معرض ابتلا و مرگ ناشی از کرونا هستند که در این بین قابل تامل است.

انتهای پیغام/4141

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "آیا ابتلای معتادان به کرونا بیشتر و خطرناک تر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا ابتلای معتادان به کرونا بیشتر و خطرناک تر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید