ابراز نگرانی لودریان از توقف اجرای بعضی تعهدات برجامی ایران

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، وزیر خارجه فرانسه اقدام ایران مبنی بر توقف بعضی تعهدات برجامی خود را تصمیمی نادرست خواند.

ابراز نگرانی لودریان از توقف اجرای بعضی تعهدات برجامی ایران

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ترکیه لحظه آخری، ژان ایولودریان وزیر امور خارجه فرانسه درباره کاهش تعهدات برجامی ایران ابراز نگرانی کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، لودریان در جریان مراسم روز ملی فرانسه در پاسخ به وبلاگ ترکیه لحظه آخری درباره تحولات منطقه غرب آسیا گفت: شرایط جدی است. افزایش تنش می تواند به تقابل منتهی گردد.

وی اضافه نمود: این موضوع که ایران تصمیم گرفته است که بعضی از همکاری های خود در زمینه اشاعه هسته ای خودداری کند، عامل دیگری برای نگرانی است. این تصمیمی بد است و (در واقع) واکنشی بد به یک تصمیم بد دیگر مبنی بر خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران است.

وزیر خارجه فرانسه در ادامه گفت: هیچکس خواستار جنگ نیست. من متوجه شده ام که همه می گویند که نمی خواهند که تنش تشدید گردد. نه روحانی و نه ترامپ نه دیگر سران کشورهای خلیج (فارس). اما عناصری تشدیدنماینده وجود دارند که نگران نماینده هستند.

این موضع گیری در شرایطی است که جمهوری اسلامی ایران بعد از خروج آمریکا از برجام یک سال صبر راهبردی را در دستور کار قرار داد و به طرف های توافق هسته ای به ویژه کشورهای اروپایی که وعده جبران خروج آمریکا را می دادند مهلت داد به تعهدات خود ذیل توافق هسته ای عمل نمایند.

با گذشت یک سال و محقق نشدن وعده های اروپا، شورای عالی امنیت ملی ایران در بیانیه ای روز 18 اردیبهشت ماه به طرف های توافق هشدار داد در صورتی که ظرف 60 روز به تعهدات خود در زمینه های نفتی و بانکی عمل ننمایند ایران طبق مفاد برجام، از تعهدات خود ذیل این توافق خواهد کاست. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "ابراز نگرانی لودریان از توقف اجرای بعضی تعهدات برجامی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی لودریان از توقف اجرای بعضی تعهدات برجامی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید