اصول صحیح ماسک زدن در هنگام شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، لازم است برای استفاده اصولی از ماسک ها در هنگام شیوع ویروس کرونا به چند نکته ساده و کاربردی توجه کنید.

اصول صحیح ماسک زدن در هنگام شیوع کرونا

به گزارش خبرنگار با ورود ویروس کرونا به داخل کشور و مبتلا شدن تعدادی از افراد به این بیماری توصیه می شود به طور مرتب اطلاعات خود را به روز رسانی کنید تا برای مقابله با کرونا ویروس جدید آمادگی لازم را داشته باشید.

در هنگام شیوع کرونا در جامعه لازم نیست افراد سالم از ماسک استفاده کنند اما افرادی که به این بیماری مبتلا شدند یا علائمی از ابتلا به آن را در خود مشاهده کردند حتما باید از ماسک استفاده کنند تا اگر ناقل بیماری بودند ویروس را به افراد سالم جامعه منتقل نکنند. برای استفاده اصولی از ماسک ها در هنگام شیوع ویروس کرونا باید به چند نکته ساده و کاربردی توجه کرد.

نکات ضروری هنگام استفاده از ماسک ها به شرح زیر است:

توجه داشته باشید که نباید از ماسک های یک بار مصرف چندین بار استفاده کنید.

پیش از قرار دادن ماسک بر روی صورتتان ابتدا دستان خود را با آب و صابون شسته یا دستمال های پاک کننده آغشته به الکل تمیز کنید.

هنگام قرار دادن ماسک بر روی صورتتان دقت کنید که روی دهان و بینی تان را به صورت کامل پوشانده و بررسی کنید تا هیچ شکافی بین ماسک و صورتتان نباشد.

زمانی که ماسک مرطوب شد در اولین فرصت آن را تعویض کنید؛ زیرا دیگر تاریخ مصرف آن به اتمام رسیده است.

حین استفاده از ماسک ها از لمس کردن آن خودداری کرده و در صورت نیاز دستان خود را با آب و صابون شستشو داده یا ضدعفونی کنید.

برای برداشتن ماسک از روی صورتتان آن را از پشت بگیرید و قسمت جلوی ماسک که مقابل دهان قرار می گیرد را لمس نکنید. بلافاصله پس از برداشتن ماسک آن را درون سطل زباله انداخته و دستان خود را با مایع الکلی یا آب و صابون به صورت کامل شستشو دهید.

ویروس کرونا؛ پیشگیری از کرونا با طب سنتی

ویروس کرونا را با چند راه چاره ساده مهار کنید

آیا حیوانات خانگی ناقل ویروس کرونا هستند؟

رکن اصلی پیشگیری از کرونا رعایت بهداشت است

ارسال پیامک های آموزشی درخصوص پیشگیری از ویروس کرونا

ویروس کرونا؛ چند نکته ضروری درباره ویروس جدید کرونا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اصول صحیح ماسک زدن در هنگام شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصول صحیح ماسک زدن در هنگام شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید