بریدن گوش خواستگار در خشم 2 برادر عروس

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، مرد جوان وقتی به خواستگاری دختر موردعلاقه اش رفت نمی دانست گوشش را خواهند برید.

بریدن گوش خواستگار در خشم 2 برادر عروس

به گزارش، دو برادر که بعد از خواستگاری پسرجوانی از خواهرشان یکی از آن ها با یاری پسرعمویش دست به حمله شبانه زده بودند دیروز جرمشان را انکار کردند و مدعی شدند بی گناه هستند.

رسیدگی به این پرونده از پانزدهم اردیبهشت ماه سال 96 به دنبال شکایت یک پسر 28 ساله به نام امین شروع شد. وی که آثار ضرب و جرح روی صورتش نمایان بود و گوش سمت راستش پانسمان شده بود به اداره پلیس اسلامشهر رفت و از دو مرد که شبانه به او حمله نموده و گوشش را بریده بودند شکایت کرد.

این مرد گفت: من نگهبان یک کارگاه در نزدیکی دانشگاه آزاد پرند هستم. شامگاه سیزدهم اردیبهشت دو مرد جوان که صورت هایشان را با پارچه پوشانده بودند به کارگاه حمله کردند و من را به شدت کتک زدند. آن ها با میله به سرم کوبیدند که بیهوش شدم. وقتی به هوش آمدم متوجه شدم مردان خشن گوش سمت راستم را بریده و با خود برده اند. من که وحشت نموده بودم به برادرم زنگ زدم و در بیمارستان تحت عمل جراحی پیوند گوش قرار گرفتم.

به دنبال اظهارات امین ردیابی دو مرد ناشناس شروع شد و پلیس به بازپرسی از برادر امین پرداخت. اظهارات برادر امین پرده از اختلاف های دنباله دار وی با یکی از بستگان دورش برداشت و امین حرف های تازه ای را عنوان کرد.

وی به مأموران گفت: مدتی پیش به خواستگاری دختر یکی از اقوام دورمان در شهرستان نورآباد لرستان رفتم. اما چون به تنهایی به خواستگاری رفته بودم برادر بزرگ دختر مورد علاقه ام به نام مریم عصبانی شد و خواستگاری را به هم زد. آن ها به من جواب منفی دادند و من به ناچار برگشتم. من به مریم علاقه مند بودم و به همین دلیل چند بار با او تماس گرفتم و برایش پیامک ارسال کردم. بعد از این ماجرا برادر او کیومرث مرا تهدید به مرگ کرد و به همین خاطر آن شب کیومرث به همراه پسر عمویش به نام اسماعیل به محل کارم حمله کردند و مرا کتک زدند و گوشم را بریدند.

به دنبال اظهارات جدید شاکی، کیومرث و پسرعمویش اسماعیل که در شهرستان قم بود ردیابی و بازداشت شدند.

آن ها در دادسرای اسلامشهر جرم شان را انکار کردند و مدعی شدند اشتباهی بازداشت شده اند.

پرونده آن ها در شعبه 19 دادگاه کیفری رسیدگی شد و آنان تبرئه شدند، اما با اعتراض شاکی، حکم در دیوان عالی کشور شکسته شد تا آن ها این بار به اتهام مشارکت در ضرب و جرح منجر به قطع عضو در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شوند.

در نخستین جلسه رسیدگی به این پرونده امین در صندلی ویژه ایستاد و درخواست قصاص گوش را عنوان کرد.

وی گفت: من قصاص می خواهم، اما اگر پزشکی قانونی اعلام کند امکان قصاص گوش فراهم نیست دیه می خواهم.

وی در پاسخ به سوال قاضی درباره این که چرا در شکایت اولیه متهمان را معرفی ننموده بود گفت: من آن شب شوکه بودم و نور کارگاه کم بود، ولی بعد از این که به بیمارستان رفتم و تحت عمل جراحی قرار گرفتم به خاطر آوردم که کیومرث و پسرعمویش دو مرد مهاجم بوده اند. کیومرث به خاطر این که از خواهرش خواستگاری نموده بودم از من کینه به دل داشت و به همین دلیل هم از لرستان به قم رفت و همراه پسر عمویش به محل کارم آمدند.

وی ادامه داد:امروز در جلسه دادگاه اسماعیل حضور ندارد. در جلسه دادگاهی که در دادسرای اسلامشهر برگزار گردید نیز کیومرث حضور نداشت. هر بار یکی از آن ها در جلسه دادگاه حاضر نمی گردد تا از این طریق صدور حکم را به تعویق بیندازند. من حالا از دادگاه تقاضا دارم تا هر دوی آن ها را با هم احضار کند.

سپس کیومرث در صندلی ویژه ایستاد و جرمش را انکار کرد. وی گفت:قبول دارم وقتی سماجت های امین را برای خواستگاری از خواهرم دیدم از او ناراحت شدم، اما درگیری میان ما یک سوءتفاهم بود که حل شد. من انگیزه ای برای کتک زدن و بریدن گوش او نداشتم. در سرانجام جلسه قضات وارد شور شدند و ادامه جلسه را برای احضار متهم دیگر به بعد موکول کردند. همچنین قرار شد تا مراسم قسامه برگزار گردد.

در جلسه دادگاهی که دیروز برگزار گردید اسماعیل به اتهام ضرب و جرح منجر به نقص عضو و کیومرث به اتهام معاونت در این جرم پای میز محاکمه ایستادند.

در ابتدای جلسه شاکی گفت: من قسم می خورم کیومرث با میله به سرم زد و اسماعیل گوشم را برید. من تا امروز حدود 300 میلیون تومان خرج نموده ام تا توانستم چند عمل پیوند لاله روی گوشم انجام دهم. آثار جراحت هایی که دو متهم به من وارد نموده اند همچنان روی صورتم نمایان است و من برای آن ها تقاضای قصاص دارم.

در ادامه سه نفر از بستگان شاکی برای برگزاری مراسم قسامه در صندلی ویژه ایستادند و سوگند یاد کردند که اسماعیل گوش امین را بریده است. سپس دو متهم که با قرار وثیقه آزاد بودند یک به یک به دفاع پرداختند و جرمشان را انکار کردند. آن ها مدعی شدند شب حادثه در خانه شان بوده اند و نمی دانند چه کسانی شبانه به امین حمله نموده اند.

در سرانجام جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر نمایند.

خشم های فروخورده عامل تنش های روزمرگی

دکتر مصطفی اقلیما جامعه شناس و مددکار اجتماعی

بعضی افراد در مواجهه با اختلافات خانوادگی مرتکب رفتار های غیراخلاقی و خشونت آمیزی می شوند که تبعاتی برای شان در بر دارد. این افراد در برخورد با مسائل به جای استفاده از روش های مسالمت آمیز رو به خشونت و پرخاش می آورند که پدیده های تلخی را برای جامعه و خانواده رقم می زند. اغلب افرادی که تحت فشار های روانی، مالی، اجتماعی و خانوادگی هستند در برخورد با مسائل مهارت گفت وگوی حل مسئله را ندارند و به پرخاش و خشونت روی می آورند. این قبیل افراد در خانواده های پرخاشگر رشد یافته اند و با عصبانیت های آنی و خشونت خو گرفته اند و جز خشم و عصبانیت هیچ نکته ای در خانواده شان وجود نداشته که به آن ها آموزش داده گردد. بعضی والدین فشار های درون جامعه را با خود به خانواده منتقل می نمایند و فرزندان آن ها همواره تحت جبر و زور بوده اند و روش تربیتی خشن آن ها سبب می گردد فرزندان با خلق و خوی پرخاشگرانه رشد نمایند. این افراد تعادل روحی و روانی ندارند و به دلیل خشم های فروخورده ای که دارند بعضی رفتار ها را در خانواده تلافی می نمایند و همسر و فرزندان شان را تحت زورگویی و سلطه های خود قرار می دهند. تخلیه هیجانی، روانی و رفتاری به موقع سبب می گردد عصبانیت های انباشت نشده و فشار های روزمره کمتر افراد را درگیر مسائل خانوادگی و اجتماعی کند. بعضی افراد، چون از کودکی آموزش رفتار مناسب را ندیده اند و مهارت کنترل رفتار های خود را ندارند آستانه تحمل شان پایین است و در همه موارد مثبت و منفی خشونت نشان می دهند. فقر، تورم، نداشتن امنیت شغلی، نبود مهارت ها و... از جمله عواملی است که افراد را خشن می نماید که حتی در مواردی دست به قتل، دگرکشی یا ضرب و شتم و نزاع می زنند. برای آموختن روش های مسالمت آمیز باید از سن کم روی بچه ها کار گردد تا با این فرهنگ رفتاری درست پرورش پیدا نمایند، ترمیم زیرساخت های فرهنگی نیز سبب کاهش خشونت ها می گردد و تا ساختار های لازم ترمیم نگردد همچنان شاهد رفتار های پرخاشگرانه خواهیم بود.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بریدن گوش خواستگار در خشم 2 برادر عروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بریدن گوش خواستگار در خشم 2 برادر عروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید