بهره برداری از 2 پروژه مهم جمع آوری و هدایت آبهای سطحی

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، خبرگزاری خبرنگاران- صبح روز چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه سال 1400، پروژه های احداث شبکه اصلی مدیریت آب های سطحی و کنترل سیلاب میدان آزادی و رفع گلوگاه سیلابی و بهسازی رودخانه کن در محل تقاطع با آزادراه تهران -کرج، طی مراسمی با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار تهران به بهره برداری خواهند رسید.

بهره برداری از 2 پروژه مهم جمع آوری و هدایت آبهای سطحی

به گزارش خبرگزاری وبلاگ ترکیه لحظه آخری، مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق، میدان آزادی در مرز مناطق 2، 5 و 9 را یکی از نقاط دچار مشکل در زمان بارش نزولات جوی دانست و یادآور شد: میدان آزادی به دلیل عدم وجود شبکه اصلی مدیریت آب های سطحی و هدایت سیلاب، همواره در زمان بارش نزولات جوی دچار مسائل مربوط به آبگرفتگی بود. از این رو پروژه احداث شبکه اصلی مدیریت آب های سطحی و کنترل سیلاب میدان آزادی در راستای عملیاتی کردن طرح جامع مدیریت آبهای سطحی تعریف شد و توسط شرکت خاکریزآب از طریق اجرای عملیات لوله گذاری و لوله رانی با تکنولوژی pipe jacking (اقطار 1400 و 1600 میلی متر در عمق 9 تا 13 متری از بزرگراه جناح تا حاشیه میدان آزادی) به مرحله اجرا رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود لزوم اتخاذ تدابیر جهت رفع گلوگاه های سیلابی موضعی به ویژه در جریان عبور رودخانه ها از محل تقاطع با پل های بزرگراهی را امری حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: رفع گلوگاه سیلابی و بهسازی رودخانه کن در محدوده آزادراه تهران- کرج در مرز مناطق 5، 21 و 22 بر اساس طرح ابلاغی سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران اجرا و آماده بهره برداری شده است.

گفتنی است توسعه شبکه اصلی مدیریت سیلاب، رفع گلوگاه های سیلابی و ایمن سازی و بهسازی رودخانه های شهری یکی از مهمترین اقدامات زیر بنایی در راستا افزایش تاب آوری شهر و توسعه پایدار به شمار می آید. این امر با توجه به رویکرد اصولی شورای اسلامی شهر و تدابیر شهردار تهران در مواد 60 و 84 برنامه 5 ساله سوم توسعه شهر تهران پیش بینی شده و در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "بهره برداری از 2 پروژه مهم جمع آوری و هدایت آبهای سطحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از 2 پروژه مهم جمع آوری و هدایت آبهای سطحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید