بوکوحرام 8 کشاورز نیجریه ای را سربُرید

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، گروه تروریستی بوکو حرام با حمله به کشاورزان در منطقه شمال شرق نیجریه سر هشت آنان را از بدنشان جدا کرد.

بوکوحرام 8 کشاورز نیجریه ای را سربُرید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ترکیه لحظه آخری، گروه تروریستی بوکو حرام در سال 1381 در شمال نیجریه تاسیس شد و از زیرشاخه های شبکه القاعده در قاره آفریقا محسوب می شد. بوکوحرام در سال 1394 با ابوبکر بغدادی سرکرده داعش بیعت کرد و زیر مجموعه این گروه تروریستی قرار گرفت. بوکو حرام در کشورهای نیجریه ، نیجر، چاد و شمال کامرون فعال است. نام این گروه تروریستی با ربودن 300 دختر دانش آموز از یک مدرسه شبانه روزی در شمال نیجریه بر سر زبان ها افتاد. بوکوحرام با انجام عملیات های تروریستی تاکنون هزاران نفر را کشته و صدها هزار نفر را آواره کرده است.

گروه تروریستی بوکو حرام با حمله به کشاورزان در منطقه ای واقع در شمال شرق نیجریه سر هشت نفر از آنان را از بدنشان جدا کرد.

به گفته ساکنان محلی و شبه نظامیان این منطقه ، عناصر وابسته به بوکوحرام با حمله به بالومری واقع در 15 کیلومتری مرکز ایالت بورنو سر چهار مرد را از بدنشان جدا کردند و دو نفر دیگر را به اسارت بردند.

به نوشته درگاه اینترنتی اخبار آفریقا، فرمانده شبه نظامیان محلی گفت: نیروهای بوکوحرام دیروز چهار کشاورز را که در منطقه جیدان واقع حومه میدگووری در زمین هایشان مشفول کار بودند، دستگیر و سرآنان را از بدنشان جدا کردند.

بیشتر ساکنان منطقه شمال شرق نیجریه مسیحی هستند و برکوحرام براین باور است که آنان اطلاعات این گروه تروریستی را در اختیار ارتش و شبه نظامیان قرار می دهند تا آنها به بوکو حرام حمله کنند.

در اثر حملات بوکوحرام طی یک دهه اخیردر شمال شرق نیجریه تاکنون 27 هزار نفر کشته و بیش دومیلیون نفر آواره شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بوکوحرام 8 کشاورز نیجریه ای را سربُرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوکوحرام 8 کشاورز نیجریه ای را سربُرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید