گفتگو سفیر ایران در روسیه با ریابکوف

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، سفیر ایران در روسیه با معاون وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

گفتگو سفیر ایران در روسیه با ریابکوف

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ترکیه لحظه آخری، مهدی سنایی و سرگئی ریابکوف روز چهارشنبه به گفت وگو و گفتگو در خصوص موضوعات مهم روز در روابط دو کشور و همچنین برجام و امنیت در خلیج فارس پرداختند.

سفارت ایران در پیامی نوشت که دو طرف در این نشست به گفتگو در ارتباط با موضوعاتی ازقبیل موارد مربوط به توافق هسته ای، امنیت در منطقه خلیج فارس و اتفاقات اخیر در این منطقه پرداختند و همچنین در خصوص ادامه همکاری در امور بین المللی به ویژه در حوزه حقوق بشر و سازمان منع سلاح های شیمیایی مصاحبه کردند.

سفیر کشورمان همچنین اهمیت تامین منافع ایران در چارچوب برجام را گفت و افزود چنانچه اروپا در زمان باقیمانده از انجام اقدامات عملی برای انجام تعهدات خود در خصوص برجام کوتاهی کند ایران طبق برنامه گام سوم عمل خواهد نمود و از تعهدات خود خواهد کاست.

سنایی همچنین بر لزوم حفظ امنیت در منطقه و جلوگیری از تشدید تنش در خلیج فارس با مشارکت کشورهای منطقه تاکید نمود و حضور کشورهای خارجی در منطقه را باعث افزایش تنش دانست و افزود که ایران از هر طرح سازنده ای در رابطه با حفظ امنیت کشورهای منطقه استقبال می نماید.

سرگئی ریابکوف نیز ضمن اشاره به خواست روسیه مبنی بر تضمین امنیت جمعی در خلیج فارس افزود که طرح این کشورمی تواند منافع کشورهای منطقه را برای این کار برآورده کند.

او همچنین با محکوم کردن تحریم ها علیه ایران گفت، روسیه درک می نماید که عامل اصلی اقدامات اخیر ایران در کاهش تعهدات برجامی اش، خروج آمریکا از این توافق بوده است. وی همینطور اظهار امیدواری کرد که شرایط به سمتی پیش برود که موجب اجرای کردن مرحله سوم کاهش تعهدات برجامی توسط ایران نشود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گفتگو سفیر ایران در روسیه با ریابکوف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگو سفیر ایران در روسیه با ریابکوف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید