ترامپ: ایران، روسیه و پاکستان باید با داعش مبارزه نمایند

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه با بیان اینکه کشورهای دیگری غیر از آمریکا باید اقدام به مبارزه با داعش نمایند از ایران، روسیه و پاکستان خواست این کار را انجام دهند.

ترامپ: ایران، روسیه و پاکستان باید با داعش مبارزه نمایند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ترکیه لحظه آخری، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه از کشورهایی غیر از آمریکا از جمله ایران خواست اقدام به مبارزه با داعش نمایند.

او در پاسخ به سوالی در مورد برنامه های آمریکا برای خروج از افغانستان گفت: آیا می خواهیم 19 سال دیگر در افغانستان باقی بمانیم؟ فکر نمی کنم اینطور باشد.

او در ادامه سخنانش تأکید کرد در یک مقطع زمانی، کشورهایی مانند افغانستان و عراق باید خودشان اقدام به مبارزه با داعش نمایند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، ترامپ همچنین گفت کشورهای دیگری غیر از آمریکا باید اقدام به مبارزه با داعش نمایند. او از روسیه، پاکستان و ایران به عنوان مثال نام برد.

گروهک سَلَفی-تکفیری داعش سال 2014، بعد از اشغال بخش هایی از عراق و سوریه اعلام خلافت کرد. جامعه بین الملل با این ادعای این گروهک تروریستی مخالفت کرد.

دولت آمریکا اندکی بعد از اشغال گری های داعش ائتلافی را با هدف ادعایی حمله به این گروهک تروریستی تشکیل داد. این ائتلاف، علی رغم تبلیغات گسترده برای تشکیل، موفقیتی در مبارزه با داعش به دست نیاورد.

ترامپ در بخش دیگری از سخنانش بار دیگر تهدید کرد در صورتی که کشورهای اروپایی برای تحویل کردن اعضای اروپایی داعش اقدام ننمایند آمریکا آنها را آزاد خواهد نمود.

رئیس جمهور آمریکا چند هفته پیش هم یکبار دیگر تهدید نموده بود در صورتی که کشورهای اروپایی برای تحویل 2500 نیروی داعشی اقدام نکند، آمریکا آنها را آزاد خواهد نمود.

او گفت: ما 2500 پیکارجوی داعش داریم که می خواهیم اروپا تحویل بگیرد، چون آنها داشتند به اروپا، یعنی به داخل فرانسه، به داخل آلمان و مکان های مختلف برمی گشتند. صبر می کنیم ببینیم تحویل می گیرند یا نه. اگر تحویلشان نگیرند احتمالاً مجبور می شویم آزادشان کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترامپ: ایران، روسیه و پاکستان باید با داعش مبارزه نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: ایران، روسیه و پاکستان باید با داعش مبارزه نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید