تعظیم شی جینپینگ به مائو

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، خبرنگاران آنلاین:رئیس جمهور چین در اقدامی بی سابقه دوشنبه هشتم مهر و پیش از مراسم هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین به جسد مومیایی شده مائو تسه تونگ، بنیانگذار جمهوری خلق چین سه بار تعظیم کرد.

تعظیم شی جینپینگ به مائو

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، شی جینپینگ، رئیس جمهور چین و سایر مقام های ارشد این کشور از مقبره مائو در میدان تیان آن من واقع در پکن بازدید کرده و سه بار به جسد مومیایی شده او تعظیم کردند.

آخرین باری که یک رهبر چین به مقبره و جسد مومیایی شده مائو ادای احترام کرده بود، مربوط به شش سال قبل و زمانی است که شی جینپینگ صد و بیستمین سالگرد تولد مائو را جشن گرفت.

احترام به بنیانگذار جمهوری خلق چین در حالی انجام شده که این کشور خود را آماده می کند تا هفتادمین سالگرد مراسم تاسیس جمهوری خلق چین را تحت تدابیر شدید امنیتی با انجام رژه نظامی و آزادسازی 70 هزار کبوتر فردا سه شنبه جشن بگیرد.

البته جشن امسال در یکی از بدترین سال های ریاست جمهوری شی جینپینگ برگزار می شود چون از یک طرف این کشور با آمریکا در نبرد تجاری و تعرفه های گمرکی شدید قرار گرفته است و از طرف دیگر، درگیر تنش ها و ناآرامی ها در هنگ کنگ است.

منبع: همشهری آنلاین

به "تعظیم شی جینپینگ به مائو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعظیم شی جینپینگ به مائو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید