حذف استرس از غذا و نکاتی برای دوران قرنطینه!

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، عصر ایران/ در شرایطی که خودقرنطینگی بهترین روش برای محافظت از خود در برابر بیماری کووید-19 است، ماندن در خانه می تواند به بعضی رفتارهای ناسالم، از جمله غذا خوردن بیش از حد به واسطه استرس و بی حوصلگی منجر گردد.

حذف استرس از غذا و نکاتی برای دوران قرنطینه!

در زمان مواجهه با استرس، افراد بسیاری بیش از حد غذا می خورند. پرخوری منظم می تواند اثر منفی بر سلامت انسان بگذارد.

برای پیشگیری از غذا خوردن استرسی می توانید موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

حذف عوامل وسوسه نماینده: غذاهایی که می توانند شما را وسوسه نمایند در معرض دید قرار ندهید زیرا حتی اگر گرسنه نباشید می تواند به پرخوری منجر گردد. بعضی پژوهش ها نشان داده اند که در معرض دید بودن غذاهای پر کالری موجب تحریک جسم مخطط یا استریاتوم، بخشی از مغز که کنترل تکانه ها را تنظیم می نماید، گردد که ممکن است به افزایش هوس های غذایی و پرخوری منجر گردد.

دنبال کردن یک برنامه غذایی سالم: حتی اگر همانند گذشته از خانه بیرون نمی روید و برنامه های کاری خود را دنبال نمی کنید، برنامه غذایی عادی و سالم شما نباید دچار تغییر گردد. اگر تا پیش از این سه وعده غذا در روز یا دو وعده غذایی و یک میان وعده مصرف می کردید، کوشش کنید این برنامه را همچنان ادامه دهید. اگر نمی توانید به برنامه غذایی عادی خود پایبند باشید و به طور منظم تنقلات مختلف مصرف می کنید، کوشش کنید یک برنامه غذایی جدید برای خود تنظیم کنید.

بیرون کشیدن سرآشپز درونی خود: تعطیلی رستوران ها موجب شده تا هرچه بیشتر وعده های غذایی روزانه را خودمان آماده کنیم. مصرف غذاهای خانگی می تواند به بهبود سلامت کلی بدن یاری کند و همچنین درست کردن غذا می تواند عاملی برای حواس پرتی باشد. نتایج یک مطالعه نشان داد افرادی که بیش از پنج بار در هفته وعده های غذایی خانگی مصرف می کردند، در مقایسه با آنهایی که کمتر از سه وعده غذایی مصرف می کردند، 28 درصد احتمال کمتری داشت تا اضافه وزن داشته باشند.

هیدراته نگه داشتن بدن: ماندن در خانه زمان بیشتری را برای تمرکز بر عادات سالم از جمله نوشیدن مایعات به میزان کافی در اختیار شما قرار می دهد. هیدراته نگه داشتن بدن می تواند از پرخوری مرتبط با استرس پیشگیری کند.

حفظ تحرک بدنی: ماندن در خانه نباید موجب کاهش فعالیت بدنی شما گردد. فعال نگه داشتن بدن می تواند به پیشگیری از بی حوصلگی، استرس و تکرر مصرف میان وعده و تنقلات یاری کند.

پیشگیری از بی حوصلگی: زمانی که وقت آزاد زیادی در اختیار دارید، احتمال تجربه بی حوصلگی نیز افزایش می یابد. برای پرهیز از این شرایط، فهرستی از سرگرمی ها و کارهایی که می توانید برای مشغول نگه داشتن خود در خانه انجام دهید، تهیه کنید.

کنترل اندازه وعده های غذایی: مصرف مواد غذایی به صورت مستقیم از ظرفی که در آن به فروش رسیده است، اقدامی رایج است که البته ممکن است به پرخوری منجر گردد. به جای این کار می توانید ریختن مواد غذایی در یک ظرف کوچک را مد نظر قرار دهید تا کنترل بهتری بر میزان غذای مصرفی خود داشته باشید. به عنوان مثال، به جای خوردن بستنی از ظرف عظیم اصلی آن می توانید چند قاشق بستنی را در یک کاسه کوچک بریزید.

منبع: همگردی

به "حذف استرس از غذا و نکاتی برای دوران قرنطینه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف استرس از غذا و نکاتی برای دوران قرنطینه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید