حزب ملت آزادی به دولت مونتی رای اعتماد نداد

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، خبرنگاران :حزب ملت آزادی وابسته به سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق ایتالیا، در رای گیری مجلس، از دادن رای اعتماد به نخست وزیر این کشور امتناع کردند.

حزب ملت آزادی به دولت مونتی رای اعتماد نداد

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری به نقل از بی بی سی؛ همزمان با رای گیری در مجلس ایتالیا بر سر لایحه توسعه اقتصادی، حزب سیلیو برلوسکونی موسوم به ملت آزادی، بر خلاف دیگر احزاب به این لایحه رای منفی داد.

به باور بسیاری از تحلیلگران امور ایتالیا، این حرکت سیاسی تنها به متزلزل شدن دولت ماریو منتی منجر می شود. برخی شخصیت های سیاسی این کشور از جمله کورادو پاسرا وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا، این اقدام را گامی برای بازگشت دوباره برلوسکونی به صحنه قدرت سیاسی در ایتالیا می دانند.

عدم رای اعتماد حزب ملت آزادی به دولت مونتی به این معنا خواهد بود که، نخست وزیر در مجلس از اکثریت نسبی برخوردار نخواهد بود و برای ادامه مسئولیتش مجبور است با رئیس جمهوری مذاکره کند.

سیلویو برلوسکونی، از سیاستمداران جناح راست ایتالیا محسوب شده و بیش از هر نخست وزیر دیگری در این کشور، زمام امور نخست وزیری را بر عهده داشته است. وی دارای بزرگترین کارتل رسانه ای در ایتالیا بوده و اخیراً نیز اقداماتی در جهت بازگشت به قدرت انجام داده است.

منبع: تسنیم

به "حزب ملت آزادی به دولت مونتی رای اعتماد نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب ملت آزادی به دولت مونتی رای اعتماد نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید