درهای آزادی با پول باز می شوند

درهای مجموعه آزادی این روزها در شرایطی گگردده می گردد که برای عبور و ورود به فضای آن باید هزینه کرد.

درهای آزادی با پول باز می شوند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مجموعه آزادی با مساحت تقریبا 460 هکتار واقع در غرب تهران بزرگترین مجموعه ورزشی ایران که فدراسیون های متعددی را در خود جای داده است. این مجموعه که در آستانه میان سالی است نزدیک به نیم قرن میزبان ورزشکاران رشته های مختلفی بوده که در دل سالن های ورزشی این فضا پرورش پیدا کردند و به دنیای ورزش معرفی شدند.

خانه دوم ورزشکاران همیشه با سخاوت و بدون هیچ مانع و مسئله ای به روی آنها باز بوده است اما این روزها درهای آزادی خیلی راحت گگردده نمی گردد و هر روز مانع جدیدی پیش روی ورزشکاران قرار می گیرد. گویا مسئولان این مجموعه برای وجب به وجبش برنامه ریزی نموده و برای کسب درآمد طرح های اقتصادی را در نظر دارد. نمونه ای از این طرح ها در چند ماه گذشته کلید خورده است. برای مثال 17 بهمن ماه سال گذشته در حالی که اردونشینان تیم ملی کشتی فرنگی برای ادامه تمرینات خود به زمین شماره دو ورزشگاه آزادی رفته بودند، پیمانکار این بخش از ورود کشتی گیران جلوگیری به عمل آورد و تاکید نمود تمرین در این قسمت مستلزم نامه نگاری با مدیریت مجموعه و پرداخت هزینه است.

اتفاقی که برای گوش شکسته ها که سال هاست بدون مشکل از این فضا استفاده کردند، عجیب بود اما بخش خصوصی به دنبال درآمدزایی خودش است و شاید حمایت از قهرمانان و نخبگان ورزشی برایش معنی و مفهوم خاصی ندارد.

رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی در روبروه با این موضوع گفته بود: فدراسیون کشتی با چنین تنگناهای اقتصادی چطور می تواند برای ساعت به ساعت استفاده از فضای ورزشگاه آزادی که محل اصلی تمرین ملی پوشان است پول پرداخت کند؟ ادامه این روند که برای هر ساعت استفاده از بخشی از ورزشگاه آزادی که تا چندی پیش رایگان بوده باید مبلغ شارژ پرداخت گردد، اصلا سازنده و منطقی نیست.

این اتفاق در حالی رخ داد که در تاریخ 15 اسفندماه 97 اطلاعیه ای مقابل درهای ورودی ورزشگاه آزادی با این محتوا نصب شد: ورود به این مجموعه نیازمند دریافت کارت تردد از پذیرش یا پرداخت هزینه می باشد. ورزشکاران، اعضای تیم های ملی و کارکنان فدراسیون های مستقر در ورزشگاه آزادی از پرداخت چنین هزینه ای معاف هستند. گفته می گردد افراد بدون خودرو 20 هزار ریال و افرادی که با خودرو قصد ورود به مجموعه آزادی را دارند باید 40 هزار ریال پرداخت نمایند.

این در شرایطی است که به تازگی هم سجاد گنج زاده قهرمان کاراته دنیا در حین تمرین با مشکل روبرو و از او خواسته شد، مجموعه را ترک کند!

حالا هم خبر واگذاری استخر قهرمانی آزادی به بخش خصوصی مطرح است. خبری که برای خانواده شنا به مثابه شوک بوده و باعث نگرانی اعضای این فدراسیون شده است. نگرانی از فردای نامعلوم و نداشتن محلی برای تمرین. این در حالی است که تصمیم گیرندگان این امر اولویت خود را برای تصمیم کسب در آمد قرار داده اند؛ در آمدی که فدراسیون شنا از پرداخت آن ناتوان است. در این شرایط کارشناسان و اهالی فن معتقدند ورزش قهرمانی شنا تعطیل خواهد شد و از واژه فاجعه برای توصیف این اتفاق استفاده می نمایند.

دیروز ورود به مجموعه و تمرین کردن در آن، امروز واگذاری استخر و فردا هم حتما امکانات دیگر آزادی پولی می گردد. با این اوضاع و احوال به نظر می رسد مجموعه آزادی با این روند مانند مجموعه انقلاب به مرکز رفت و آمد قشر پردرآمد تبدیل می گردد و استفاده از فضاهای این ورزش چندان آزاد نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "درهای آزادی با پول باز می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درهای آزادی با پول باز می شوند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید