دفاع از مناطق شهری تخلیه شده اهواز

فرماندار اهواز با بیان اینکه خطری اهواز را تهدید نمی کند، گفت: تنها مسئله ای که در اهواز ایجاد شده ناشی از سرریز آب از سمت الهایی و حمیدیه به اهواز است که در حال مدیریت است و جای نگرانی نیست.

دفاع از مناطق شهری تخلیه شده اهواز

به گزارش ایسنا، جمال عالمی نیسی اظهار کرد: اهواز از بابت کارون مورد تهدید نیست. علیرغم اینکه دبی رودخانه کارون به سطح بالایی رسید اما سیل بندها استحکام کافی داشتند.

وی اضافه نمود: اکنون از 40 کیلومتری اهواز آب از رودخانه های کرخه و دز به سمت اهواز سرریز کرده است. بیشترین آب ها به کانال چمران که آخرین نقطه آن در ورودی اهواز در محل پلیس راه قدیم است، وارد می شود و برای پیشگیری از خطرات احتمالی دستور تخلیه مناطق حاشیه این کانال صادر شده است.

فرماندار اهواز گفت: علیرغم اینکه دستور تخلیه این مناطق صادر شده است اما دستگاه های اجرایی در حال احداث سیل بند و دفاع از مناطق هستند.

عالمی نیسی اعلام نمود: با احداث سیل بندهای جدید و تقویت دیواره کانال چمران از سمت شهر اطمینان حاصل شد که خطر در سمت شهر کمتر شده است.

وی ادامه داد: همچنین اقداماتی جهت وصل کانال سلمان و چمران و تخلیه آب کانال سلمان به سمت مناطق مرزی در حال انجام است تا مسائل کمتری برای اهواز ایجاد شود.

فرماندار اهواز با بیان اینکه خطری اهواز را تهدید نمی کند، شرح داد: تنها مسئله ای که در اهواز ایجاد شده سرریز آب از سمت الهایی و حمیدیه به اهواز است که در حال مدیریت است و جای نگرانی نیست.

عالمی نیسی گفت: وروری و خروجی سد دز و کرخه کاهش یافته است اما به دلیل اینکه حوضچه هایی که در اطراف کرخه، دز و کارون ایجاد شده و آب دشت ها نیز به سمت رودخانه در حال برگشت است، تاثیر آن به سرعت قابل مشاهده نیست. امیدواریم در روزهای آینده مسائل بحرانی حل شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در نقاط مختلف اهواز فاضلاب سرریز کرده است، شرح داد: اگر بارندگی معمولی رخ دهد امکان مدیریت آن وجود دارد اما اگر بارندگی شدید داشته باشیم، در دفع فاضلاب و آب های سطحی به رودخانه کارون با مشکل روبرو می شویم.

منبع: همشهری آنلاین

به "دفاع از مناطق شهری تخلیه شده اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع از مناطق شهری تخلیه شده اهواز"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید