دلایل افزایش تحرکات تکفیری ها در عراق

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری به نقل از اسپوتنیک، احمد الشریفی کارشناس مسائل امنیتی و راهبردی عراقی به دلایل افزایش تحرکات خطرناک داعش در عراق پرداخت.

دلایل افزایش تحرکات تکفیری ها در عراق

وی اضافه کرد: عملیات بازدارنده ای که نیروهای عراقی انجام می دهند نشان دهنده این است که خطر داعش همچنان پابرجاست هر چند که فعالیت آنها ناگهانی و آنی است.

احمد الشریفی تاکید نمود: بازگشت داعش به دلیل بازگشت بازی منابع انرژی است. داعش دوباره میان استانهای دیالی و کرکوک ظاهر شد که اولی یک گذرگاه انرژی است و دومی منبع آن.

این کارشناس موضوعات امنیتی و راهبردی عراقی با اشاره به همسویی واشنگتن با گروههای تکفیری در عراق خاطرنشان کرد: آمریکا به اندازه ای که از گروههای مسلح عراقی هراس دارد از داعش ترسی ندارد.

لازم به ذکر است که السومریه امروز گزارش داد: عناصر تروریستی داعش یک دستگاه خودروی حامل نظامیان عراقی را هدف قرار دادند. تکفیریهای داعش با یک بمب کنارجاده ای که در راستا خودروی مذکور در شهر بعقوبه واقع در استان دیالی کار گذاشتند این خودرو نظامیان عراقی را هدف قرار دادند و منفجر کردند.

رسانه عراقی همچنین اعلام نموده بود: تروریست های تکفیری داعش کوشش کردند تا بر تعدادی از مناطق واقع در استان کرکوک عراق مسلط شوند که کوشش تروریست های تکفیری داعش با دخالت به موقع نیروهای حشد شعبی و همچنین ارتش عراق روبرو شد. نیروهای حشد شعبی و ارتش عراق کوشش تکفیریها برای تسلط بر مناطقی از کرکوک را ناکام گذاشتند.

این در حالی است، پیشتر عثمان الغانمی رئیس ستاد مشترک ارتش عراق تاکید نموده بود که تروریست ها به دنبال سو استفاده از هر گونه خلأ در کشور برای دست زدن به جنایات خود هستند.

چند روز قبل هم اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق از کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای عراقی از سوی داعشی ها در غرب استان نینوا خبر داده بودند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دلایل افزایش تحرکات تکفیری ها در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل افزایش تحرکات تکفیری ها در عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید