صدها پزشک فرانسوی تهدید به استعفا کردند

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، ایرنا نوشت: 660 پزشک مستقر در بیمارستان های فرانسه تهدید کردند که در صورت تامین نشدن بودجه کافی برای بیمارستان های عمومی، از مشاغل خود استعفا خواهند کرد؛ موضوعی که همزمان با اعتصاب و اعتراض گسترده در این کشور به طرح اصلاح نظام بازنشستگی می تواند مسائل بیشتری ایجاد کند.

صدها پزشک فرانسوی تهدید به استعفا کردند

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در بیانیه ای که روز یکشنبه در روزنامه ژورنال دو دیمانش چاپ و توسط روسای برخی موسسه های خدمات درمانی فرانسه امضا شده، 660 پزشک اعلام کردند که برای راه انداختن یک جنبش بی سابقه نافرمانی مصمم هستند.

این پزشکان بودجه 300میلیون یورویی در نظر گرفته شده در سال 2020 برای بیمارستان های عمومی را ناکافی می دانند.

بیمارستان های عمومی این کشور از سال 2005 میلادی تا به امروز مجبور شده اند 9 میلیارد یورو از هزینه های خود را کاهش دهند.

دولت فرانسه اواسط نوامبر در حالی از برنامه اضطراری 1.5 میلیارد یورویی خود برای(نجات) بیمارستان های این کشور رونمایی کرد که این مراکز 20 برابر آن(30 میلیارد یورو) به دولت بدهکارند.

پزشکان فرانسوی در بیانیه ای خود تاکید کردند که بیمارستان در حال مرگ است و خانم وزیر فقط مراقبت های تسکینی انجام می دهد.

امضا کنندگان این بیانیه گفته اند در صورتی که تعداد امضاها به یک هزار نفر برسد، نامه ای به اگنس بوزن وزیر بهداشت خواهند نوشت و از او خواهند خواست یا با مجموعه بیمارستان های عمومی (سی.ای.اچ) مذاکره کند و یا این که به آنها بپیوندد.

سازمان دنیای بهداشت در سال 2000 فرانسه را دارای بهترین نظام پزشکی در میان 191 کشور رده بندی کرد. اما موسسه استاندارد و ارزیابی در سال 2017 نظام پزشکی فرانسه را در رده پانزدهم دنیا قرار داد.

اعتراضات جامعه پزشکی دولت فرانسه را نگران کرده است. دولت نگران است که کارمندان بخش بهداشت هم به دیگر گروه های ناراضی در اعتصاب های جاری در این کشور ملحق شوند.

بیانیه پزشکان فرانسوی یک ماه پس از آخرین اعتصاب گسترده آنها صادر شده است؛ پزشکان و کارمندان بیمارستان های دولتی فرانسه 24 آبان/ 15نوامبر در اعتراض به کاهش بودجه بهداشتی دست به اعتصاب زدند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "صدها پزشک فرانسوی تهدید به استعفا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدها پزشک فرانسوی تهدید به استعفا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید