عملیات استحکام بخشی ستون های ایوان کاخ عالی قاپو به سرانجام رسید

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، فریدون اللهیاری در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به مرمت ایوان کاخ عالی قاپوی اصفهان، گفت: ما از مدت ها پیش عملیات استحکام بخشی برخی بناهای تاریخی اصفهان را در دستور کار خود قرار داده ایم که مرمت ایوان کاخ عالی قاپو از آن جمله بود.

عملیات استحکام بخشی ستون های ایوان کاخ عالی قاپو به سرانجام رسید

وی با اشاره به اینکه مرمت آخرین ایوان این کاخ با توجه به اهمیت بنا و وضعیتی که طی سال ها برای آن ایجاد شده بود، با اعتباری در حدود 500 میلیون ریال اجرایی شد، گفت: بعد از انجام مراحل مرمت، ستون به بالا منتقل خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان افزود: در حال حاضر استحکام بخشی و مرمت ستون های کاخ به انتها رسیده است.

وی شرح داد: تعدادی از ستون های کاخ حدود 50 سال پیش مورد مرمت قرار گرفته بودند که آنها هم اکنون نیاز به اصلاحاتی دارد که به زودی این مرحله از استحکام بخشی نیز در خصوص ایوان کاخ انجام خواهد شد.

اللهیاری از توان بالای کارشناسان و حساسیت آنها در خصوص این مرمت خبر داد و گفت: استاد محمود منشی که از استادان مرمت و جزو پیمانکاران مورد اعتماد میراث فرهنگی است، عملیات استحکام بخشی 18 ستون کاخ عالی قاپو را به انجام رسانده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "عملیات استحکام بخشی ستون های ایوان کاخ عالی قاپو به سرانجام رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات استحکام بخشی ستون های ایوان کاخ عالی قاپو به سرانجام رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید