فعالیت مجدد کارگروه مدیریت کیفیت

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، سرپرست دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران اظهار داشت: به منظور ارتقای کیفیت کالا های صادراتی، کارگروه مدیریت کیفیت مجددا فعال خواهد شد.

فعالیت مجدد کارگروه مدیریت کیفیت

به گزارش گروه مالی وبلاگ ترکیه لحظه آخری به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری، گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی، کارگروه مدیریت کیفیت به منظور ارتقای کیفیت کالا های صادراتی تشکیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه هدف این کارگروه ارتباط مستمر میان سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی و سازمان توسعه تجارت ایران است، اضافه نمود: بسیاری از صادرکنندگان از قوانین استاندارد، بخصوص در شرایط تحریم آگاهی کمی دارند، از این رو، مباحث مرتبط با استاندارد هم در بسته حمایتی تسهیل فضای کسب و کار و حمایت از واردات مواد اولیه و تجهیزات مورد احتیاج واحد تولیدی در سال حمایت از کالای ایرانی و هم در تدوین بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سازمان توسعه تجارت ایران گنجانده شده است.

سرپرست دفتر توسعه خدمات بازرگانی بیان داشت: توجه به استاندارد کیفیت کالا های صادراتی، به خصوص برای 15 کشور هدف و هند و چین، طی این سال ها مغفول مانده است که با فعال شدن کارگروه مذکور و اخذ نظرات کارشناسی از دستگاه های ذیربط برنامه ریزی خواهد شد.

قمری با اشاره به تفاهم نامه استاندارد ایران با 50 کشور بیان کرد: بعضی از کشور های طرف قرارداد به تعهدات خود در زمینه استاندارد عمل نمیکنند که احتیاج است در کمیسیون های مشترک به آن پرداخته گردد همچنین مقرر است تا با اتحادیه اوراسیا نیز تفاهم نامه ای در خصوص استاندارد منعقد گردد.

وی در ادامه گفت: سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان هاب صادراتی کشور، واسط میان صادرکننده و سازمان ملی استاندارد است، لذا، صادرکنندگان مسائل خود در خصوص استاندارد را با سازمان توسعه تجارت ایران درمیان بگذارند.

سرپرست دفتر توسعه خدمات بازرگانی بیان داشت: با فعال کردن کارگروه کیفیت و استاندارد، طرح جامع نظام مدیریت کیفیت با اخذ نظرات کارشناسی ویرایش میگردد، همچنین نشستی به منظور آشنایی صادرکنندگان با قوانین استاندارد، در سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان ملی استاندارد و با حضور مسئولان این دو سازمان برگزار خواهد شد.

قمری گفت: در تدارک ایجاد غرفه دائمی سازمان ملی استاندارد در نمایشگاه های بین المللی هستیم تا معرفی و ارائه خدمات استاندارد به بهترین نحو در دسترس صادرکنندگان قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فعالیت مجدد کارگروه مدیریت کیفیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت مجدد کارگروه مدیریت کیفیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید