فنلاند: یاری اقتصادی به سازمان جهانی بهداشت را افزایش می دهیم

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، فنلاند بعد از اقدام رئیس جمهور آمریکا در قطع یاری اقتصادی این کشور به سازمان جهانی بهداشت، از افزایش یاری اقتصادی به این سازمان اطلاع داد.

فنلاند: یاری اقتصادی به سازمان جهانی بهداشت را افزایش می دهیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ترکیه لحظه آخری، به دنبال سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه سازمان دنیای بهداشت ومتهم کردن آن به قصور در زمینه اطلاع رسانی درباره ویروس کرونای جدید و اعلام تعلیق یاری اقتصادی آمریکا، فنلاند عصر چهارشنبه بیان کرد یاری های اقتصادی به این سازمان بین المللی را افزایش خواهد داد.

به گفته منابع آگاه، فنلاند اعلام نموده علی رغم تهدیدات ترامپ، یاری اقتصادی خود به سازمان دنیای بهداشت را افزایش میدهد.

ترامپ بامداد چهارشنبه بیان کرد یاری های اقتصادی آمریکا به سازمان دنیای بهداشت را به بهانه سوءمدیریت و پنهان کاری این سازمان در بحران ناشی از شیوع کرونا به حالت تعلیق درمی آورد تا آنالیز های لازم در این زمینه را صورت دهد.

اعضای گروه بیست (جی20) در کنفرانسی از راه دور بیان کردند از واکنش سازمان بهداشت دنیای در مقابله با ویروس کرونا حمایت می نمایند. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه روز چهارشنبه این خبر را در واکنش به اقدام اخیر آمریکا در تعلیق یاری اقتصادی به سازمان دنیای بهداشت در بحبوحه همه گیری کرونا در دنیا بیان کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز همچون دیگر مقام ها و سازمانهای بین المللی، تصمیم رئیس جمهور آمریکا در قطع بودجه سازمان دنیای بهداشت در بحبوحه شیوع کرونا را محکوم کرد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "فنلاند: یاری اقتصادی به سازمان جهانی بهداشت را افزایش می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فنلاند: یاری اقتصادی به سازمان جهانی بهداشت را افزایش می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید