نقد آثار و افکار احمد اشرف در سمینار جامعه شناسان ایرانی و جامعه ایرانی

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، نقد آثار، افکار و بزرگداشت تلاش های علمی و اجتماعی احمد اشرف در پنجمین سلسله از سلسله سمینارهای جامعه شناسان ایرانی و جامعه ایرانی برگزار می گردد.

نقد آثار و افکار احمد اشرف در سمینار جامعه شناسان ایرانی و جامعه ایرانی

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری به نقل از خبرگزاری کتاب ایبنا، پنجمین سلسله از سلسله سمینارهای جامعه شناسان ایرانی و جامعه ایرانی به نقد آثار، افکار و بزرگداشت تلاش های علمی و اجتماعی احمد اشرف اختصاص دارد. این همایش از سوی انجمن جامعه شناسی ایران گروه جامعه شناسی ایران و دبیرخانه سلسله سمینارهای جامعه شناسان ایرانی و جامعه ایرانی برگزار می گردد.

بنابراین از هم پژوهشگرانی که تمایل دارند در همایش نقد آثار، افکار و بزرگداشت تلاش های علمی و اجتماعی احمد اشرف به عنوان سخنران حضور داشته باشند دعوت می گردد حداکثر تا یکم آذرماه 1398 چکیده یا مقاله خود را به نشانی اینترنتی زیر ارسال نمایند. پذیرش مقالات و چکیده ها پس از تایید دبیرخانه همایش صورت خواهد گرفت.

احمد اشرف (زاده 1313) نویسنده و جامعه شناس ایرانی است که در دانشگاه های پنسیلوانیا، کلمبیا، پرینستون و تهران، به تدریس جامعه شناسی و تاریخ اجتماعی ایران پرداخته است. تاکنون چند کتاب و نیز مقالات متعددی از او منتشر شده است که می توان به کتاب موانع تاریخی رشد سرمایه داری در ایران: دوره قاجاریه که در سال 1359 توسط انتشارات زمینه به چاپ رسیده است. موضوعات مطرح شده در آثار او عبارت اند از: سلسله مراتب اجتماعی در ایران، سنت و مدرنیته، هویت ملی ایرانیان، روابط زراعی در ایران و رهبری کاریزماتیک و حکومت تئوکراتیک (دین سالار) در ایران پس از انقلاب اشاره نمود.

اشرف در هیات ویراستاران نشریاتی چون مطالعات ایران، ژورنال بین المللی سیاست، فرهنگ و جامعه و ایران نامه به کار مشغول بوده و از سردبیران ارشد دانشنامه ایرانیکا است. مقالاتی چون هویت ایرانی در طول تاریخ و نظام طبقاتی در ایران (به همراه علی بنوعزیزی) از تألیفات او در دانشنامه ایرانیکا است.

این همایش دوشنبه 25 آذر از ساعت 14 تا 20 در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، تالار ابن خلدون به نشانی پل گیشا بزرگراه جلال آل احمد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "نقد آثار و افکار احمد اشرف در سمینار جامعه شناسان ایرانی و جامعه ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقد آثار و افکار احمد اشرف در سمینار جامعه شناسان ایرانی و جامعه ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید