هایکو ماس: ناتو زنده است

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، تنش های ایجاد شده میان فرانسه و آلمان در مورد اظهارات امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه، مبنی بر اینکه ناتو دچار مرگ مغزی شده است، همچنان ادامه دارد.

هایکو ماس: ناتو زنده است

در همین رابطه اسپوتنیک گزارش داده که هایکو ماس وزیر خارجه آلمان در واکنشی جدید به اظهارات ماکرون عنوان داشته که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) همچنان زنده است. با دلیل و استدلال می توان گفت که ناتو زنده است.

پیش از این نیز آلمان به شدت به اظهارات ماکرون درباره ناتو واکنش نشان داده بود. نقطه شروع اختلافات مصاحبه امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه با نشریه اکونومیست و به کار گیری عبارت معروف مرگ مغزی ناتو در تاریخ 7 نوامبر (16 آبان) بود.

در همین رابطه روزنامه نیویورک تایمز از مشاجره مرکل و ماکرون خبر داده و نوشته است: صدر اعظم آلمان در واکنش به اظهارات رئیس جمهور فرانسه گفته است: میل شما به اینکه سیاست خلاف جریان حاکم را در پیش بگیرید، درک می کنم. اما از اینکه مدام تکه های شکسته را کنار هم جمع کنم، خسته شده ام. بارها و بارها، من باید فنجان هایی را که شما می شکنی سرهم کنم و به هم بچسبانم، تا بتوانیم بنشینیم و با هم یک فنجان چای بنوشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هایکو ماس: ناتو زنده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هایکو ماس: ناتو زنده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید