هوش مصنوعی توییتر قدرتمند تر می گردد ، حذف محتواهای نامناسب پیش از گزارش کاربران ، تعلیق حساب های کاربری مزاحم

شرکت توییتر میخواهد از هوش مصنوعی قدرتمندتری برای مبارزه با انواع سوء استفاده های بعضی کاربران از فضای توییتر استفاده کند. یکی از مهمترین بخش های مدنظر توییتر این است که محتواهای توهین آمیز، خشن یا افراط گرایانه را پیش از آن که کاربران گزارش دهند شناسایی و حذف کند.

هوش مصنوعی توییتر قدرتمند تر می گردد ، حذف محتواهای نامناسب پیش از گزارش کاربران ، تعلیق حساب های کاربری مزاحم

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، توییتر که اخیرا به شدت از سوی مقامات ایالات متحده تحت فشار قرار گرفته است تا با محتواهای آزارگرانه مبارزه کند، تصمیم دارد برای مبارزه جدی تر، از روش هایی قدرتمند استفاده کند.

این شبکه اجتماعی سرشناس اعلام نموده که در حال حاضر با استفاده از هوش مصنوعی به مرحله ای رسیده که می تواند توییت های توهین آمیز را پیش از انتشار شناسایی کند. دونالد هیکس، رئیس بخش خدمات توییتر و دیوید گازکا، سرپرست محصولات توییتر در حوزه سلامت محتوا، در یک پست وبلاگی نوشتند: از این پس پیش از گزارش افرادی که در توییتر احساس ناامنی می نمایند، گزارش های منفی را دریافت خواهیم کرد.

حدود 38 درصد از محتویاتی که قوانین توییتر را نقض می نمایند، توسط توییتر به سرعت شناسایی می شوند و گفته شده که این تکنولوژی برای پیدا کردن توییت های نامناسب در حال توسعه است. این رقم در مدت زمان مشابه سال گذشته تقریبا صقر بود. با این وجود توییتر همچنان از دیگر از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک که از مدتی پیش از هوش مصنوعی برای شناسایی محتواهای نامناسب استفاده می نماید، عقب است.

توییتر مدتی پیش به دلیل تبدیل شدن به مکانی سمی، مخصوصا برای زنان مورد انتقاد قرار گرفته است. سال گذشته، یک مطالعه صورت گرفته توسط سازمان عفو بین الملل نشان داد که روزنامه نگاران و سیاستمداران زن به طور متوسط هر 30 ثانیه یک توییت توهین آمیز یا مشکوک می گیرند.

از سوی دیگر توییتر با اتهاماتی از سوی جمهوریخواهان روبرو است که معتقدند سخنانشان سانسور و سرکوب می گردد.توییتر، که 321 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد، گفته که از این پس کاربران ناقض قانون را مجبور به ایجاد حسابهای جدید پس از تعلیق آن می نماید. این شرکت خاطرنشان کرد که از ماه ژانویه تا ماه مارس 100،000 حساب را به حالت تعلیق دراورده است که حدود 45٪ افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

توییتر اعلام نموده که در ماه های آینده، اقداماتی جدید برای تغییرات انجام خواهد داد. از جمله این اقدامات می توان به اضافه کردن یک سیستم اطلاع رسانی برای نقض قانون اشاره نمود.

منبع: انتخاب

به "هوش مصنوعی توییتر قدرتمند تر می گردد ، حذف محتواهای نامناسب پیش از گزارش کاربران ، تعلیق حساب های کاربری مزاحم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی توییتر قدرتمند تر می گردد ، حذف محتواهای نامناسب پیش از گزارش کاربران ، تعلیق حساب های کاربری مزاحم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید