پانزدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی همدان افتتاح شد

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: 40هزار هنرمند صنایع دستی در سطح استان فعالیت می نمایند.

پانزدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی همدان افتتاح شد

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان، پانزدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی همدان، شامگاه دوشنبه 29 مهر با حضور معاون عمرانی استاندار، فرماندار، بعضی از اعضای شورای اسلامی شهر همدان و هنرمندان صنایع دستی در محل نمایشگاه بین المللی همدان افتتاح شد.

اشتغال زایی در صنایع دستی

در آیین افتتاحیه این نمایشگاه علی مالمیر مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان بابیان این که پانزدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی همدان تا دوم آبان ماه در این مکان پذیرای علاقه مندان است، اظهار کرد: این نمایشگاه با 182 غرفه در وسعتی به متراژ دو هزار و 500 متر برپاشده است.

او اضافه کرد: 82 رشته صنایع دستی کشور ازجمله مصنوعات چرمی، مصنوعات فلزی، مصنوعات چوبی، سفال و سرامیک، آبگینه، نقاشی روی شیشه، قلم زنی در این نمایشگاه عرضه می گردد.

مالمیر با اشاره به این که صنایع دستی استان همدان با برخورداری از 40 هزار هنرمند، هفت درصد از اشتغال استان را به خود اختصاص داده است، گفت: صنایع دستی از ظرفیت بالایی برای اشتغال زایی برخوردار است و می توانیم در این عرصه گام های مهمی برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال برداریم.

او توضیح داد: صنایع دستی از قدیمی ترین هنرهاست و در شکوفایی و خلاقیت بشر نقش به سزایی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با اشاره به این که استان همدان در تولیدات صنایع دستی در کشور مطرح است، عنوان نمود: لالجین، شهر جهانی سفال، ملایر شهر ملی منبت و تویسرکان شهر ملی گلریز مؤید همین امر و مایه مباهات استان در صنایع دستی هستند.

او تأکید کرد: در برندسازی شهری در صنایع دستی طی سال های اخیر گام های مؤثری برداشته ایم و این روند را ادامه خواهیم داد.

نمایشگاه ملی صنایع دستی استان همدان، تا دوم آبان ماه در محل نمایشگاه بین المللی همدان واقع در میدان عاشورا برقرار است و علاقه مندان می توانند از ساعت 15 تا 21 برای بازدید از این نمایشگاه مراجعه نمایند.

علاوه بر ارائه صنایع دستی هنرمندان همدانی، آثاری از هنرمندان استان های اصفهان، یزد، لرستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری و زنجان در این نمایشگاه عرضه می گردد. در حاشیه این نمایشگاه، نمایشگاه سوغات استان و کشور و اجرای موسیقی زنده محلی برگزار می گردد.

منبع: میراث آریا

به "پانزدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی همدان افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پانزدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی همدان افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید