سرانجام پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت زاده ، جلسه بعدی دوشنبه

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان مالی به ریاست قاضی مسعودی مقام در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) سرانجام یافت.

سرانجام پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت زاده ، جلسه بعدی دوشنبه

به گزارش ایسنا، لشگری پور متهم ردیف دوم پرونده در جلسه روز چهارشنبه اول آبان ماه، آخرین دفاعیات خود را عنوان نمود و وکیل مدافع متهم شبنم نعمت زاده نیز به دفاع پرداخت.

قاضی مسعودی مقام که در جلسه قبلی گفته بود امروز پنجمین و آخرین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده برگزار می گردد، در خاتمه جلسه امروز گفت: به دلیل طولانی شدن دفاعیات متهمان، یک جلسه دیگر احتمالا دوشنبه به صورت علنی برگزار می گردد.

در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا در 25 شهریور ماه کیفرخواست متهمان قرائت شد و سپس شبنم نعمت زاده به ارایه دفاعیات خود پرداخت و گفت: خیلی چیزها را نمی گویم چون مردم باور نمی نمایند.

در دومین جلسه دادگاه در 31 شهریور ماه، مظاهری وکیل مدافع شبنم نعمت زاده گفت که موکلم آمادگی دارد تمام ضرر و زیان ها را جبران کند.

در سومین جلسه دادگاه در 6 مهر ماه نیز قاضی مسعودی مقام خطاب به متهمان پرونده شبنم نعمت زاده گفت که صداقت را رعایت نمی کنید.

در چهارمین جلسه دادگاه در 29 مهر ماه، شبنم نعمت زاده در آخرین دفاعیات خود گفت که پدرم، پدر خوبی نبود ولی برای مملکت مدیر خوبی بوده است و به عنوان مدیر خوب به او مدیونم؛ نه به عنوان پدرم.

طبق کیفرخواست صادره، شبنم نعمت زاده فرزند محمدرضا متهم پرونده است که در ابتدا با تودیع وثیقه آزاد بود و سپس بازداشت شد. او متهم است به مشارکت در اخلال عمده به وسیله اخلال در توزیع مایحتاج عمومی دارو به مبلغ یک هزار و 850 میلیارد و 148 میلیون و 379 هزار و 599 ریال با علم به موثر بودن در ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی، مشارکت در تحصیل مال به وسیله نامشروع به همان مبلغ ذکر شده و سوءاستفاده از جواز و امتیاز تعویض شده، مشارکت در اخلال نظام دارویی کشور، فعالیت غیرمجاز در شبکه دارویی در استان البرز بدون مجوز وزارت بهداشت و نگهداری غیرمجاز دارو بدون تشریفات قانونی در حکم قاچاق.

احمدرضا لشگری پور فرزند هوشنگ متهم دیگر پرونده، بازداشت به لحاظ عجز از تودیع وثیقه و متهم است به مشارکت در اخلال عمده به وسیله اخلال در توزیع مایحتاج دارو به مبلغ یک هزار و 850 میلیارد و 148 میلیون و 379 هزار و 599 ریال با علم به موثر بودن اقدامات در ضربه به نظام جمهوری اسلامی، مشارکت در تحصیل مال به وسیله نامشروع با سوءاستفاده از امتیاز تفویض شده، مشارکت در اخلال در نظام توزیع و فراوری دارویی کشور.

شرکت توسعه دارویی رسا با مدیرعاملی احمدرضا لشگری پور و با هیات مدیره ای خانم شبنم نعمت زاده متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام مالی کشور به وسیله اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی دارو به مبلغ یک هزار و 850 میلیارد و 148 میلیون و 379 هزار و 599 ریال، مشارکت در اخلال عمده به وسیله اخلال در توزیع دارو برای ایجاد انحصار دارو در کشور، مشارکت در تحصیل مال به وسیله نامشروع به مبلغ یک هزار و 850 میلیارد و 148 میلیون و 379 هزار و 599 ریال، مشارکت در اخلال در نظام توزیع دارویی کشور.

منبع: همشهری آنلاین

به "سرانجام پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت زاده ، جلسه بعدی دوشنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت زاده ، جلسه بعدی دوشنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید