یک بام و دوهوا در احکام انضباطی فدراسیون وجود دارد

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، در اطلاعیه باشگاه پرسپولیس درباره احکام کمیته انضباطی در مورد محرومیت سرخپوشان به دلبل تخلف در دربی نودم آمده است:

یک بام و دوهوا در احکام انضباطی فدراسیون وجود دارد

با توجه به رد تجدید نظرخواهی و برطرف محرومیت شجاع خلیل زاده، کاهش محرومیت فرشاد احمدزاده و آنالیز جریمه اقتصادی کنعانی زادگان، تاکید نمود؛ به صورت مستند و قانونی اثبات می کنیم که طی ماه های گذشته با تخلفات فاجعه آمیز و تاسف بار بعضی تیم ها که رقبای پرسپولیس هستند برخوردی نشده اما سخت گیرانه ترین احکام برای تیم و بازیکنان و طرفداران پرسپولیس صادر شد. این رویه موجب متضرر و قربانی شدن پرسپولیس و هوادران آن شده است.

آیا می توان فراموش کرد که اواخر فصل گذشته چه اتفاقات تلخی در ورزشگاه ها رخ داد و کمیته انضباطی حداقلی ترین محرومیت ممکن را برای بعضی تیم ها در نظر گرفت و در قبال پرسپولیس در همین دربی سخت گیرانه ترین احکام صادر شد. رویه موجود نشان دهنده حقایقی تلخ است. سیاست یک بام و دو هوای حاکم بر لیگ برتر و تبعیض های موجود سایه بی عدالتی و تبعیض را روی فوتبال ایران انداخته است. در این شرایط، این پرسپولیس است که در پی هت تریک قهرمانی و اعمال فشارها از هر سو لطمه می خورد. متاسفانه امروز باید صراحتا اعلام داشت که شرایط عادلانه برای رقابت وجود ندارد.

پرسپولیس علاوه بر احکام انضباطی از ناحیه برنامه ریزی مسابقات نیز لطمه می بیند.

برگزاری تنها دو دیدار خانگی در روز تعطیل برای پرسپولیس، در شرایطی که بعضی مدعیان قهرمانی نه و هفت بازی خانگی را روز آدینه برگزار می نمایند گویای این واقعیت است. روش های متفاوت و عدم وحدت رویه در بلیط فروشی باشگاهها نیز بحران دیگری است که پرسپولیس از آن آسیب می بیند.

عجیب و غیر قابل باور است شجاع خلیل زاده طبق آنالیز های باشگاه پرسپولیس بر مبنای یک عکس و بدون گزارش ناظر یا داور بخاطر یک حرکت که قسم می خورد سوء برداشت شده محروم می گردد.

بخش حقوقی باشگاه با ارایه مستندات اثبات نموده که خلیل زاده بعد از اعلام پنالتی هیچ بی احترامی به داور ننموده که تحریک تماشاگران تلقی گردد اما با این وجود دو جلسه محرومیت او لغو نمی گردد و عجیب تر اینکه این بازیکن تا زمان صدور رای فرصت دفاع نداشته و از آن سو فرشاد احمدزاده با دستور موقت محروم شده بود.

پس چگونه است که وقتی در بازی پرسپولیس و ماشین سازی علاوه بر فحاشی های ممتد به بیرانوند و اعضای تیم پرسپولیس، بازی به خاطر اعتراض های تند یک مربی، با وقفه هشت دقیقه ای روبرو می گردد خبری از دستور موقت نیست و قبل از صدور حکم هم به آنها فرصت دفاع هم داده می گردد؟

چگونه است پرسپولیس یک جلسه قطعی محروم از تماشاگر می گردد اما تیمی که تماشاگرانش مکرر به پرسپولیسی ها فحاشی می نماید، می تواند توضیحاتی ارائه نماید.

نمونه ها و موارد زیادی از تبعیض ها ، وجود دارد که باشگاه پرسپولیس آنها را مکتوب به فدراسیون گزارش خواهد نمود و اگر توضیحی قانع نماینده وجود نداشته باشد تمامی احکام تبعیض آمیز را رسانه ای خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "یک بام و دوهوا در احکام انضباطی فدراسیون وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک بام و دوهوا در احکام انضباطی فدراسیون وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید