علم و تکنولوژی

بهره برداری از 2 پروژه مهم جمع آوری و هدایت آبهای سطحی

خبرگزاری خبرنگاران- صبح روز چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه سال 1400، پروژه های احداث شبکه اصلی مدیریت آب های سطحی و کنترل سیلاب میدان آزادی و رفع گلوگاه سیلابی و بهسازی رودخانه کن در محل تقاطع با آزادراه تهران -کرج، طی مراسمی با حضور دکتر پیروز حناچی...

19 خرداد 1400

تهران و آنکارا برای دستیابی به بالاترین سطح مناسبات اراده جدی دارند

تهران (پانا) - سفیر ایران در ترکیه تاکید نمود: اراده جدی بین دولت های تهران و آنکارا برای دستیابی به بالاترین سطح مناسبات وجود دارد.

10 خرداد 1400

نقد سیاست واکسن کووید - 19

عباس عبدی رونامه نگار و تحلیلگر در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: مقابله با ویروس کرونا ابعاد گوناگونی داشت ولی یک بخش مهم این مقابله، سیاست نسبت به واکسیناسیون بود. سیاستی که شامل تهیه و تزریق براساس ضوابط و برنامه تعیین است. تهیه واکسن نیز شامل سیاست...

31 اردیبهشت 1400

خبرنگاران قم استان پیشرو در تحقق دولت الکترونیک است

قم-خبرنگاران- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم با بیان اینکه 651 خدمت در 51 دستگاه اجرایی قم الکترونیکی شده، گفت: قم در تحقق دولت الکترونیک پیشرو در سطح کشور است.

23 اردیبهشت 1400

جزئیات شهادت 2 محیط بان با شلیک شکارچیان غیرمجاز

در حالی که شکارچیان غیرمجاز به آسانی در دشت ها و مراتع و کوه های محافظت شده پرسه می زنند و شکار می کنند، عصر دوشنبه دو محیط بان اداره محیط زیست استان زنجان در منطقه فیله خاصه، هدف شلیک گلوله های جنگی شکارچیان غیرمجاز قرار گرفتند و جان خود را از دست دادند.

3 اردیبهشت 1400

توصیه های سازمان جهانی گردشگری برای بازیابی گردشگری فرهنگی

گردشگری و فرهنگ ارتباط تنگاتنگی باهم دارند و می توانند از بهبودی یکدیگر در بیماری کووید-19حمایت نمایند، بنابراین سازمان جهانی گردشگری تا خاتمه سال 2020، تاثیرات فرهنگی و اجتماعی بیماری کووید-19 را با عنوان گردشگری فرهنگی ارائه نموده است.

1 اردیبهشت 1400

برای اینکه شاد باشیم، باید 24 کار را ترک کنیم

چیزی به اسمِ دست یافتن به شادی وجود ندارد، بلکه آنچه هست شاد زندگی کردن است. چیزی به اسمِ رسیدن به شادی وجود ندارد؛ بلکه آنچه هست، احساسِ شادی کردن است. شما باید طرزِ فکر رشد داشته باشید و روی شرایطِ شادی تنظیم شده باشید تا بتوانید به آنچه می خواهید...

28 فروردین 1400

خبرنگاران 56 نفر تا به امروز در استان سمنان داوطلب عضویت در شورای شهر شدند

سمنان- خبرنگاران- طبق اعلام ستاد انتخابات استان سمنان، تا انتها سومین روز ثبت نام از داوطلبان در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، 56 نفر نام نویسی کردند.

23 فروردین 1400

نفوذ ارتش سایبری سعودی در اتاق های کلاب هاوس نفوذ ارتش سایبری سعودی در اتاق های کلاب هاوس

یورونیوز: کلاب هاوس تلفیقی است از امکان برگزاری کنفرانس تصویری و نوعی شبکهٔ اجتماعی مبتنی بر پیام های صوتی که امکان مکالمه جسورانه را میان اعضای آن به ویژه در کشورهایی که محدودیت های جدی در برابر آزادی بیان وجود دارد، فراهم کرده است. به همین دلیل دولت...

23 فروردین 1400

مراقبت هایی که جلوی کلاهبرداری ها را می گیرد

سرهنگ علی موالی، رئیس پلیس فتا استان قم، مطرح نمود: اصولاً در روش های مهندسی اجتماعی ایجاد جذابیت و در مرحله بعد ایجاد اعتماد کاذب باعث می گردد تمایلات و گرایش هایی مثل کنجکاوی افراد تحریک گردد و افراد اطلاعات حساسی مثل اطلاعات کارت های بانکی یا رمز...

22 فروردین 1400

چرا میزان کار مفید ایرانی ها کمتر از بقیه است؟

چرا به ما می گویند که ساعات مفید کار در دستگاه های اداری مان کم است؟ هشت ساعت کار باید به قدر هشت ساعت فایده داشته باشد؛ چرا به قدر یک ساعت یا نیم ساعت یا دو ساعت؟ مشکل کجاست؟

19 فروردین 1400

تقویت انبرک نوری برای دستکاری راحت تر نانوذرات خبرنگاران

پژوهشگران استرالیایی با بهبود انبرک نوری، امکان دستکاری ساده تر نانوذرات و همچنین اجزاء درون سلولی را فراهم کردند.

18 فروردین 1400

درمان تومور با ربات های تزریقی کوچک

این شرکت امیدوار است که ربات های آن بتواند درون مایع مغزی-نخاعی حرکت کند و در آنجا مکانیزمی را که مستقیماً شیمی درمانی را ارائه می دهد، ممکن کند.

9 فروردین 1400

فارغ التحصیل دانشکده علوم پزشکی آبادان به عنوان پژوهشگر برجسته کشوری معرفی گردید خبرنگاران

فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی دانشکده علوم پزشکی آبادان، از سوی کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی وزارت بهداشت به عنوان پژوهشگر برجسته کشوری معرفی گردید.

7 فروردین 1400

برگزاری کارگاه دیدار با خیابان ولیعصر

تهران (پانا) - موزه و پایگاه میراث شهری خیابان ولیعصر اقدام به برگزاری دوره دوم کارگاه دیدار با خیابان (زندگی روزمره خیابان ولیعصر) کرد.

4 فروردین 1400

تاثیر آلودگی هوا بر انتشار کرونا

تهران (پانا) - برنامه طبیعت 360 درجه شنبه ـ 18 بهمن ماه ـ با موضوع آنالیز آلودگی هوا و سهم آن در انتشار ویروس کرونا از شبکه دو سیما روانه آنتن می گردد.

1 فروردین 1400

شخصیت شناسی با بررسی عادت های کوچک شما

همین چیز های به ظاهر کوچک و ناچیز می توانند دیدگاه و باور معناداری از احساسات، ویژگی های شخصیتی و به طور کلی، نحوه برخورد شما با زندگی را شکل دهند.

25 اسفند 1399

اعلام برنامه خاموشی امروز و امشب در تهران

تهران (پانا) - شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اعلان اینکه برخی از مشترکان برق پایتخت امروز (سه شنبه، هفتم بهمن ماه) با خاموشی های احتمالی و پراکنده برق روبرو خواهند شد، برنامه خاموشی های احتمالی را گفت.

19 اسفند 1399

واکنش یک پزشک به حاشیه های مرگ میناوند و انصاریان

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا، در واکنش به حاشیه های مرگ مهرداد میناوند و علی انصاریان، توضیحاتی ارائه داد.

16 اسفند 1399

یک جرم ستاره ای جوان در حال انفجار شناسایی شد

ستاره شناسان با تجزیه و تحلیل مجموعه داده های تلسکوپفروسرخ پالومار گاتینی(PGIR) و فضاپیمای نئووایز (NEOWISE) ناسا یک جرم ستاره ای جوان(YSO) درحال انفجار،فوران را در منطقه ستاره زا NGC 281-W شناسایی نموده اند.

2 اسفند 1399
تعداد: (204)