خبرنگاران قم استان پیشرو در تحقق دولت الکترونیک است

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، قم-خبرنگاران- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم با بیان اینکه 651 خدمت در 51 دستگاه اجرایی قم الکترونیکی شده، گفت: قم در تحقق دولت الکترونیک پیشرو در سطح کشور است.

خبرنگاران قم استان پیشرو در تحقق دولت الکترونیک است

محمدرضا گروسی روز دوشنبه در تشریح دستاوردهای یک سال گذشته معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری قم، با بیان اینکه 195 خدمت دولتی در سال 99 در قم الکترونیکی شده است،افزود: با توجه به مساله شیوع ویروس کرونا موضوع دولت الکترونیک و تامین زیرساخت های فنی آن در دستگاه های اجرایی استان اولویت اصلی این معاونت در سال 99 بود.

وی گفت: قم در زمینه فناوری اطاعات و فرآیندهای دولت الکترونیک شاخص برتر ملی را بدست آورده است به نحوی که زیرساخت های لازم برای برگزاری تمام الکترونیک انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان فراهم شده است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری، 28 خردادماه امسال برگزار می گردد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم ادامه داد: قم همچنین در حوزه استعلام برخط اطلاعات و حذف کپی کارت ملی و تصویر صفحه اول شناسنامه در دستگاه های اجرایی به هدف گذاری های خود به صورت کامل نائل شده است.

به گفته وی، در 9 دستگاه اجرایی قم استعلام بین دستگاهی به وسیله سامانه مورد نظر عملیاتی شده است که بستر بسیار ضروری برای شکل گیری دولت الکترونیک است.

وی یادآور شد: همچنین در طرح جی نف، مختصات دقیق طول و عرض جغرافیایی به طور دقیق بر روی نقشه نقطه گذاری شده و قم در این طرح به هدف گذاری های اولیه رسیده است.

گروسی در ادامه با اشاره به موفقیت های شاخص قم در سال 99 گفت: رتبه اول در شورای فرهنگی اقامه نماز، رتبه نخست در برگزاری انتخابات سال 98 مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای مجلس خبرگان و رتبه اول در ارزیابی شاخص توسعه دولت الکترونیک از موفقیت های اخیر معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری قم بوده است.

وی یادآور شد: با شیوع کرونا 3 هزار مورد بازدید از دستگاه های اجرایی اجرا شده و فرایند تحقق دولت الکترونیک، تحول سازمانی و رعایت پروتکل های بهداشتی در قالب این بازدیدها مورد تاکید قرار گرفته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم گفت: تدوین الگوی یکپارچه خدمات و آموزشی برای افزایش بهره وری دستگاه های اجرایی و انتخاب پژوهشگران برتر طی سال گذشته اجرایی شده است.

گروسی افزود: کمیته فناوری اطلاعات و کمیته پشتیبانی و مدیریت منابع برای برگزاری باشکوه انتخابات 28 خردادماه ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا راه اندازی شده است.

به گفته وی، راه اندازی میز خدمت الکترونیک، ایجاد پنجره واحد خدمات استانی به وسیله پرتال استانی و راه اندازی میز خدمت الکترونیکی وزارت کشور در استانداری قم از دستاوردهای مهم معاونت توسعه مدیریت و منابع قم در سال گذشته بوده است.

گروسی گفت: 73 دفترپیشخوان خدمات دولت در قم فعال است که 210 خدمت در قالب این دفاتر به مردم ارائه می گردد و در امسال 7 دفتر پیشخوان جدید راه اندازی خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم گفت: واسپاری خدمات دستگاه های اجرایی به دفاتر پیشخوان برای کوتاه تر شدن زمان خدمت رسانی یکی از اولویت های مهم این معاونت در امسال خواهد بود.

وی در ادامه مطرح کرد: بیش از 5 هزار و 600 مجوز تردد موقت با شیوع کرونا در این استان مورد آنالیز قرار گرفته که افزون بر 4 هزار مجوز برای متقاضیان صادر شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران قم استان پیشرو در تحقق دولت الکترونیک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران قم استان پیشرو در تحقق دولت الکترونیک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید