خبرنگاران 20 بوم بازار در روستاهای خراسان جنوبی راه اندازی شد

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، بیرجند-خبرنگاران- 20 بوم بازار در روستاهای خراسان جنوبی همزمان با چهارمین روز از هفته جهاد کشاورزی با حضور جمعی از مسئولان استان و مردم محلی افتتاح شد.

خبرنگاران 20 بوم بازار در روستاهای خراسان جنوبی راه اندازی شد

مؤسس بوم بازار کشور عصر آدینه در آئین افتتاح یکی از این بوم بازارها در روستای حاجی آباد مود که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار گردید گفت: ستاد راهبردی بوم بازار ایران تاکنون پیروز به انجام مطالعات میدانی 200 روستا در 12 استان کشور شده است که امروز، 20 بوم بازار در روستاهای خراسان جنوبی بطور همزمان افتتاح و راه اندازی شد.

محمد احسان بخش افزود: پس از افتتاح این بوم بازارها انتظار می رود که روستاییان باکیفیت ترین محصول خود را به مشتریان خود عرضه نمایند.

وی بر همفکری و همرایی برای پویایی بوم بازارهای در روستاها تاکید نمود و گفت: بوم بازارها در هر نقطه ای از ایران که باشد، هر روستایی شعبه ای از فعالیت خود را در آنجا خواهد داشت، لذا می توانند با سازمان فروش بوم بازار در ارتباط باشند.

مؤسس بوم بازار کشور با بیان اینکه بوم بازار به معنای فقط فروش محصولات بومی روستا در بخش های کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی نیست، گفت: بوم بازار به هر آنچه در روستا وجود دارد، مرتبط است.

وی یکی از عرصه های جذب پول برای روستاها را توجه به گردشگری عنوان کرد و ادامه داد: دنیای گردشگری روستایی و طبیعت گردی، دیگر وجود هتل چهار ستاره و یا اقامتگاه های لوکس را ملاک جذب دیگران نمی داند بلکه انسان ها، گمشده ای نایاب دارند که محبت و مهربانی است، سرمایه ای بی همتا که در تک تک روستاهای ایران وجود دارد و از این سرمایه باید برای جذب دیگران استفاده نمایند.

احسان بخش گفت: قیمت گران و غیر متعارف یک کالا، تمام بوم بازار را زیر سوال می برد بنا براین توصیه می گردد فروشندگان در بوم بازارها قیمت کالاهای خود را 15 تا 20 در صد ارزان تر بفروشند.

وی هدف اصلی از راه اندازی این بوم بازارها را توانمندی مالی روستاها و ایجاد فضای رقابتی برای فروش محصولات تولیدی روستاییان عنوان کرد و افزود: تاکنون شناسنامه 83 روستا با عنوان روستاهای مولد و روستاهای بوم بازاری در شهرستان های بیرجند، قاین، خوسف، فردوس، بشرویه، نهبندان، طبس، زیرکوه، درمیان، سرایان، سربیشه و شهر مود تکمیل شده است.

مؤسس بوم بازار کشور با بیان اینکه بوم بازار یک برند اختصاصی است گفت: این برند به شماره 322814 به تاریخ 28 بهمن 97 در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مرکز مالکیت معنوی به ثبت رسیده است.

وی یادآور شد: طرح بوم بازار در روستاهای سایر نقاط کشور هم مراحل مطالعاتی و اجرایی خود را سپری می نماید.

9893* 6054

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 20 بوم بازار در روستاهای خراسان جنوبی راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 20 بوم بازار در روستاهای خراسان جنوبی راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید