رقابت ایران و آمریکا در بزرگترین بازار میوه آسیا، سیب آمریکایی زانو زد

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، خبرنگاران: منابع هندی با اشاره به تبدیل شدن بازار میوه هند به عرصه رقابت سیب های تولیدی ایران و آمریکا از ابتدای سال جاری میلادی اعلام کردند ورود محصول با کیفیت ایران باعث کاهش 20 درصدی سیب آمریکایی در این بازار شده است.

رقابت ایران و آمریکا در بزرگترین بازار میوه آسیا، سیب آمریکایی زانو زد

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری به نقل از هندوستان تایمز، بازار میوه هند به عرصه رقابت ایران و آمریکا تبدیل شده است و سیب وارداتی از ایران توانسته است بخشی از سهم سیب معروف آمریکایی در این بازار را گاز بزند.

دولت هند در اوایل سال جاری میلادی با واردات سیب از ایران موافقت کرد و نخستین محموله سیب ایران در فوریه به بازار آزادپور دهلی، بزرگترین بازار میوه آسیا رسید که کالاهای آن به سراسر هند ارسال می شود.

یک تاجر هندی در این باره گفت: بعد از ورود سیب ایران به بازار قیمت سیب های آمریکایی 20 درصد کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش پیش تر، سیب های آمریکایی در بازار عمده فروشی هند به قیمت 90 تا 120 روپیه به ازای هر کیلو فروخته می شدند اما با ورود سیب ایران این رقم به 60 تا 90 روپیه در هر کیلو رسیده است. قیمت عمده فروشی سیب ایران در بازار آزادپور 50 تا 70 کیلوگرم به ازای هر کیلو است.

سیب های چینی نیز که عمده ترین سیب وارداتی هند هستند با قیمت 40 تا 50 روپیه و سیب های تولید هند با قیمت 60 تا 70 روپیه به فروش می رسند.

رانجیت سینگ کوهلی از فعالان بازار هند گفت: سیب های ایرانی که در مقادیر فراوان وارد شده اند از نظر اندازه، رنگ و کیفیت خود بسیار جالب توجه هستند.

ارزش بازار سیب هند 50 هزار کرور روپیه برآورد می شود.

بر اساس این گزارش برخی افراد و نهادها از ورود سیب ایرانی به بازار هند راضی نیستند و خواستار جلوگیری از واردات این محصول شده اند. ویربهادرا سینگ سر وزیر ایالت هیماچای پرادش که بزرگترین ایالت تولید کننده سیب در هند محسوب می شود گفته است با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی باید واردات سیب ایران متوقف شود.

سر وزیر ایالت جامو و کشمیر نیز درخواست مشابهی را مطرح کرده است.

بالغ بر 80 درصد سیب مصرفی در هند از تولیدات داخلی تامین می شود.

.

منبع: تسنیم

به "رقابت ایران و آمریکا در بزرگترین بازار میوه آسیا، سیب آمریکایی زانو زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت ایران و آمریکا در بزرگترین بازار میوه آسیا، سیب آمریکایی زانو زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید