سلامتی و پزشکی

تهران و آنکارا برای دستیابی به بالاترین سطح مناسبات اراده جدی دارند

تهران (پانا) - سفیر ایران در ترکیه تاکید نمود: اراده جدی بین دولت های تهران و آنکارا برای دستیابی به بالاترین سطح مناسبات وجود دارد.

10 خرداد 1400

نقد سیاست واکسن کووید - 19

عباس عبدی رونامه نگار و تحلیلگر در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: مقابله با ویروس کرونا ابعاد گوناگونی داشت ولی یک بخش مهم این مقابله، سیاست نسبت به واکسیناسیون بود. سیاستی که شامل تهیه و تزریق براساس ضوابط و برنامه تعیین است. تهیه واکسن نیز شامل سیاست...

31 اردیبهشت 1400

کرونا، مبتلا شدن حدود 8 هزار نفر در عراق طی 24 ساعت

منابع خبری از افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در عراق طی 24 ساعت اخیر خبر دادند.

5 اردیبهشت 1400

جزئیات شهادت 2 محیط بان با شلیک شکارچیان غیرمجاز

در حالی که شکارچیان غیرمجاز به آسانی در دشت ها و مراتع و کوه های محافظت شده پرسه می زنند و شکار می کنند، عصر دوشنبه دو محیط بان اداره محیط زیست استان زنجان در منطقه فیله خاصه، هدف شلیک گلوله های جنگی شکارچیان غیرمجاز قرار گرفتند و جان خود را از دست دادند.

3 اردیبهشت 1400

توصیه های سازمان جهانی گردشگری برای بازیابی گردشگری فرهنگی

گردشگری و فرهنگ ارتباط تنگاتنگی باهم دارند و می توانند از بهبودی یکدیگر در بیماری کووید-19حمایت نمایند، بنابراین سازمان جهانی گردشگری تا خاتمه سال 2020، تاثیرات فرهنگی و اجتماعی بیماری کووید-19 را با عنوان گردشگری فرهنگی ارائه نموده است.

1 اردیبهشت 1400

هدر رفت استعداد جوانان و عدم به کارگیری نیروهای حرفه ای، نتیجه سربازی اجباری، علت عدم استقبال پسران از خدمت سربازی چیست؟ خبرنگاران

جوانان سرمایه اصلی نظام اسلامی هستند و بر اساس شواهد موجود و گفته کارشناسان دوره سربازی با شرایط فعلی، هیچ گونه تاثیر مثبت و سازنده ای در پیش برد اهداف انقلاب و کشور نخواهد داشت.

28 فروردین 1400

برای اینکه شاد باشیم، باید 24 کار را ترک کنیم

چیزی به اسمِ دست یافتن به شادی وجود ندارد، بلکه آنچه هست شاد زندگی کردن است. چیزی به اسمِ رسیدن به شادی وجود ندارد؛ بلکه آنچه هست، احساسِ شادی کردن است. شما باید طرزِ فکر رشد داشته باشید و روی شرایطِ شادی تنظیم شده باشید تا بتوانید به آنچه می خواهید...

28 فروردین 1400

قدردان فداکاری و مشارکت مردم خوزستان در روز طبیعت هستم

خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در پیامی از همیاری مردم و پرسنل نیروی انتظامی استان خوزستان در ایام نوروز و روز طبیعت، تشکر کرد.

27 فروردین 1400

تزریق واکسن جانسون و جانسون مرد 74 را به بیمارستان کشاند

به گزارش خبرنگاران به نقل از بیزینس اینسایدر، یک مرد 74 ساله اهل ویرجینیا پس از دریافت واکسن کووید 19 شرکت جانسون و جانسون در 6 مارس، با خارش و تحریک پوستی در سراسر بدنش روبرو شد.

26 فروردین 1400

تقویت انبرک نوری برای دستکاری راحت تر نانوذرات خبرنگاران

پژوهشگران استرالیایی با بهبود انبرک نوری، امکان دستکاری ساده تر نانوذرات و همچنین اجزاء درون سلولی را فراهم کردند.

18 فروردین 1400

آیا فریادهای جورج فلوید در جامعه آمریکا شنیده شد؟

افسر پلیس سفیدپوست آمریکایی که حدود 10 ماه پیش با قتل جورج فلوید باعث به راه افتادن تظاهرات های ضدنژادپرستی در کشورهای جهان شد قرار است تا ساعاتی دیگر مقابل هیئت منصفه دادگاه محاکمه شود.

17 فروردین 1400

نکات مهم برای سفرهای نوروز 1400 در دروه کرونا

چگونه می توان در دوره کرونا سفری ایمن و بی دغدغه را تجربه کرد؟ در زمانی که خانه نشینی بهترین راه ایمن ماندن از ویروس کوئید 19 به شمار می رود قرار دریافت اسم کرونا و سفر در کنار یکدیگر کمی عجیب به نظر می رسد اما با رعایت پروتکل های بهداشتی می توان سفر را بار...

16 فروردین 1400

خبرنگاران 2 هزار و 166 نفر از کادر درمان لرستان به کرونا مبتلا شدند

خرم آباد - خبرنگاران - قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: 2 هزار و 166 نفر از کادر درمان استان و کارکنان این دانشگاه از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز به این ویروس مبتلا شدند.

12 فروردین 1400

درمان تومور با ربات های تزریقی کوچک

این شرکت امیدوار است که ربات های آن بتواند درون مایع مغزی-نخاعی حرکت کند و در آنجا مکانیزمی را که مستقیماً شیمی درمانی را ارائه می دهد، ممکن کند.

9 فروردین 1400

فارغ التحصیل دانشکده علوم پزشکی آبادان به عنوان پژوهشگر برجسته کشوری معرفی گردید خبرنگاران

فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی دانشکده علوم پزشکی آبادان، از سوی کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی وزارت بهداشت به عنوان پژوهشگر برجسته کشوری معرفی گردید.

7 فروردین 1400

آمادگی برای اجرای پروتکل های سختگیرانه تر کرونایی در فرودگاه ها

در پی هشدار فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران درباره نشانه های جدید از خیز کرونا در پایتخت و ضرورت اعمال پروتکل های سخت گیرانه تر در فرودگاه های تهران، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: آماده اجرای هرگونه پروتکل سختگیرانه ابلاغی از سوی ستاد ملی...

27 اسفند 1399

شخصیت شناسی با بررسی عادت های کوچک شما

همین چیز های به ظاهر کوچک و ناچیز می توانند دیدگاه و باور معناداری از احساسات، ویژگی های شخصیتی و به طور کلی، نحوه برخورد شما با زندگی را شکل دهند.

25 اسفند 1399

تعبیر خواب نوزاد دندان دار و دیدن آن در خواب چیست؟

تعبیر خواب نوزاد دندان دار اشاره به عقاید جدید شکل گرفته در بیننده خواب دارد که باعث شده با مهارت بیشتری به تجزیه و تحلیل جهان بینی خود بپردازد.

23 اسفند 1399

ربیعی: نیازمند سیاستگزاری های معطوف به زنان هستیم

تهران (پانا) - سخنگوی دولت با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن به همه مادران و زنان کشورمان تاکید نمود با توجه به موانع مختلف برای حضور اثربخش زنان در عرصه های مختلف، کارهای زیادی برای همه خصوصا زنان باید انجام گردد.

19 اسفند 1399

لب هایتان ترک می خورند؟ این مطلب را بخوانید

ترک خوردن لب ها ممکن است به واسطه سرد و خشک بودن هوا یا کم آبی بدن رخ دهد. برخلاف پوست دیگر قسمت های بدن، لب ها دارای غدد چربی نیستند و نمی توانند چربی های طبیعی برای پیشگیری از خشک شدن پوست خود را تولید کنند. این به معنای آن است که بدون مراقبت مناسب، احتمال...

17 اسفند 1399
تعداد: (231)