دروغ ترامپ رو شد؛7 التماس ترامپ برای دیدار بدون پیش شرط با ایران

به گزارش وبلاگ ترکیه لحظه آخری، رئیس جمهور آمریکا در حالی مدعی شده که او خواهان مذاکره بدون پیش شرط با ایران نشده که او و مقام های دولتش دست کم در 7 موقعیت به صراحت چنین درخواستی را مطرح نموده اند.

دروغ ترامپ رو شد؛7 التماس ترامپ برای دیدار بدون پیش شرط با ایران

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ترکیه لحظه آخری، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اخیراً در یک توئیت مدعی شد که او خواهان مذاکره بدون پیش شرط با ایرانی ها نشده و این مسئله دروغی است که رسانه های جعلی به او نسبت داده اند. یک رسانه آمریکایی امروز دوشنبه این ادعای ترامپ را زیر سوال برده و دست کم 7 اظهارنظری که او و مقام های دولتش چنین درخواستی را از ایران مطرح نموده اند، ذکر نموده است.

شبکه خبری سی ان ان نوشته ترامپ در ژوئن 2019 و جولای 2018 گفته که حاضر است بدون پیش شرط با مقام های ایران یدار کند. مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا و استیون منوشین، وزیر خزانه داری این کشور هم پنج روز قبل از توئیت ترامپ عین همین اظهارات را مطرح نموده اند.

سی ان ان در ادامه به ذکر مواردی پرداخته که ترامپ یا مقام های دولت او به صراحت از امادگی برای مذاکره بدون پیش شرط با ایران سخن گفته اند.

30 جولای 2018: در جریان کنفرانس خبری با نخست وزیر ایتالیا ترامپ درباره ایران گفت: معتقدم که آنها در نهایت خواهان ملاقات خواهند شد و من هم آماده ام هر وقت که آنها بخواهند با آنها ملاقات کنم.

ترامپ در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا هیچ پیش شرطی برای چنین ملاقاتی دارد گفت: هیچ پیش شرطی وجود ندارد. اگر آنها بخواهند ملاقات نمایند، پیش شرطی در کار نیست. اگر بخواهند ملاقات نمایند، با آنها ملاقات می کنم. هر وقت بخواهند. هر وقت بخواهند. این برای کشورشان خوب است. برای آنها خوب است. برای ما خوب است. برای جهان خوب است. هیچ پیش شرطی در کار نیست. اگر بخواهند ملاقات نمایند، ملاقات می کنم.

31 جولای 2018: هوگان گیلدی، معاون سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این سوال که آیا رئیس جمهور تمایل دارد بدون هیچ پیش شرطی با مقام های ایران دیدار کند گفت: تغییری در این موضوع ایجاد نشده است. ولی معین است که او از ایران چه می خواهد.

2 ژوئن 2019: پامپئو در یک کنفرانس خبری در سوئیس گفت: آماده ایم با آنها بدون هیچ پیش شرطی وارد گفت وگو شویم. آماده ایم با آنها سر میز مذاکره بنشینیم؛ ولی کوشش آمریکا برای مقابله با فعالیت های مخالف جمهوری اسلامی ادامه خواهد یافت.

23 ژوئن 2019: ترامپ گفت که به دنبال جنگ با ایران نیست اما این کشور نباید سلاح هسته ای داشته باشد. او سپس در پاسخ به سوال مجری ان بی سی که پرسید آیا پیش شرطی برای گفت وگو با ایرانی ها دارد گفت: تا آنجا که به من مربوط می گردد، خیر. هیچ پیش شرطی در کار نیست.

23 ژوئن 2019: مایک پنس، معاون ترامپ در گفت وگو با سی ان ان گفت: رئیس جمهور ایالات متحده به روشتی گفته که آماده گفت وگو با ایران بدون پیش شرط است.

28 اوت 2019: گیدلی در گفت وگو با فاکس نیوز گفت: ببینید، او این را به صراحت گفته که می خواهد با سران ایران بدون پیش شرط گفت وگو کند. او در این باره خیلی روشن صحبت نموده. این مسئله در اجلاس گروه 7 هم معین بود.

10 سپتامبر 2019: منوشین و پامپئو که در یک کنفرانس خبری مشترک حاضر شده بودند به فاصله چند دقیقه پیش از یکدیگر گفتند که ترامپ آماده دیدار با مقام های ایران بدون هیچ پیش شرط است.

منوشین گفت: فکر می کنم ما بیش از همه علیه ایران تحریم اعمال نموده ایم و این تحریم ها قطعاً اثرگذار بوده اند. حالا رئیس جمهور این را روشن نموده که تمایل دارد بدون پیش شرط با آنها دیدار کند، البته ما کارزار فشار حداکثری را حفظ می کنیم.

پامپئو در پاسخ به این سوال که آیا احتمال می دهد که در ماه جاری در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیداری میان ترامپ و رئیس جمهور ایران اتفاق بیفتد گفت: رئیس جمهور خیلی روشت گفته که آماده دیدار با سران ایران بدون هیچ پیش شرطی است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دروغ ترامپ رو شد؛7 التماس ترامپ برای دیدار بدون پیش شرط با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دروغ ترامپ رو شد؛7 التماس ترامپ برای دیدار بدون پیش شرط با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید